Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Důlní vlaky Slezského železničního spolku
Zážitky

Důlní vlaky Slezského železničního spolku

Projížďky pohornickou krajinou Moravskoslezského kraje pořádá o víkendech Slezský železniční spolek. Díky komentáři nahlédnete cestující do minulosti ostravsko-karvinského revíru, také se dozví o připravované proměně pohornické krajiny.
Nabídnou se vám nezvyklé výhledy, vlaky totiž jezdí po trasách uhelných vleček, které historicky sloužily ke svozu uhlí. Vlaky projíždí například kolem dolu Zárubek, dolu Michal a dále pokračují do karvinského revíru kolem bývalého dolu Doubrava a ČSA, přes stanici Karviná-Doly, kolem nedávno uzavřeného dolu Darkov a přes ještě stále činný důl ČSM. Na některých místech vlak také zastavuje, abyste si místo mohli dobře prohlédnout, a třeba i vyfotit. Takto se můžete těšit třeba na důl Žofie a jeho vodní jámu.

Jízdní řády, informace a prodej vstupenek na jednotlivé jízdy jsou k dispozici na webových stránkách Slezského železničního spolku.
 

Báňské spěšné vlaky

Báňské spěšné vlaky jezdí o prázdninových sobotách ze stanice Ostrava střed, kam se zhruba po dvou hodinách jízdy opět vrací. Trasa nedělních Báňských spěšných vlaků odjíždí a vrací se do stanice Havířov. Projížďky pohornickou krajinou probíhají každý víkend až do září.
 

Vláček do zoo

Slezský železniční spolek realizuje také výletní trasy Báňského spěšného vlaku do Zoo Ostrava. Vlaky vyráží ze stanice Ostrava-Svinov každou prázdninovou sobotu do konce srpna.
 

Výletní vlaky Bruntál – Malá Morávka

Dopřejte si svezení výletním vláčkem po nejstrmější české neozubnicové trati z Bruntálu do Malé Morávky! Svezete se mezi Bruntálem a Malou Morávkou výletními vláčky, které jsou sestavené z retro motorové lokomotivy T334.0966 a historického vagónku řady Balm z roku 1948. Trať do Malé Morávky se pyšní technickým unikátem- je to nejstrmější adhezní trať v Čechách, na Moravě i ve Slezsku, která není vybavena ozubnicí a její sklon v nejstrmějším místě dosahuje až 45 ‰.
 

Výletní vlak z polského Těšína (Cieszyn) – Zoo Ostrava

Výletní vlak z Polského Cieszyna, který jede přes Český Těšín a dále po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského černouhelného revíru do nově vybudované zastávky Josefova jáma- Zoo a dále do cílové stanice Ostrava střed.

Provozovatel

Slezsko železniční spolek

Ostravská 661/46
735 42 Těrlicko
Tel.:
+420 727 933 100
Email:
kontakt@slezskyze...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://slezskyze...
GPS:
49,761003 18,470250
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Křest knihy Kandidát od Lenky Pastorčákové

Křest knihy Kandidát od Lenky Pastorčákové se bude konat 8.12.2022 od 16:00 hodin v Městské knihovně Orlová v přednáškovém sále.
Orlová, Moravskoslezský kraj

Setkání pisálků

Setkání povede autorka Hana Kavalová.
Orlová, Moravskoslezský kraj

Krása v kovu zakletá

Srdečně zveme na výstavu Krása v kovu zakletá, vernisáž se uskuteční v úterý 25. října 2022 v Historické budově v Českém Těšíně.
Český Těšín, Moravskoslezský kraj

Ondřej G. Brzobohatý a Eva Burešová

Evangelický kostel na Husově ulici, Frýdek-Místek. Svou účastí podpoříte děti z Dětského domova Na Hrázi.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Památník životické tragédie v Havířově-Životicích

Památník životické tragédie byl vybudován k uctění obětí nacistické likvidační akce, která proběhla 6. 8. 1944. Během této akce bylo jako odplata za partyzánskou akci a zabití 3 příslušníků gestapa zastřeleno 36 mužů ze Životic u Havířova a okolních obcí.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Wakeboarding a vodní lyžování na Těrlické přehradě

Ski & Wake Park je sportovní areál navržený pro provozování vodního lyžování, wakeboardingu, wakeskatingu a kneeboardingu. Byl založen jako park pro jezdce všech věkových kategorií a dovedností, od začátečníků, kteří si chtějí rekreačně vyzkoušet pocit jízdy na vodě až po jezdce, kteří předvádějí výkony na světové úrovni.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Vodní nádrž Těrlicko a Žermanice

Okolí nádrže je obklopeno členitou a malebnou Těšínskou pahorkatinou, která návštěvníkům poskytuje turisticky vděčné trasy s mírně zvlněným terénem a s pěknými rozhledy do krajiny. Z Těrlicka je možno putovat k blízkým Beskydám nebo navštívit rekreační středisko na Žermanické přehradě.
Horní Bludovice, Moravskoslezský kraj

Finská sauna v Havířově

Útulné, nové a hlavně čisté prostředí finské sauny doplňuje špičkově zařízená relaxační odpočívárna s příjemným osvětlením, pohodlnými lehátky a relaxační hudbou.
Havířov, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec v Zátoce u Těrlické přehrady

Hostinec v Zátoce s malebným výhledem na hory Beskydy je vhodným místem pro rodinné rekreace, sportovní a firemní akce, svatby a večírky.
Těrlicko, Moravskoslezský kraj

Jaškovská krčma v Těrlicku – nejstarší krčma ve Slezsku

Areál hotelu a restaurace Jaškovské krčmy nabízí nespočet sportovních aktivit na břehu Těrlické přehrady. Restaurační část nabízí nevšední gastronomický zážitek spojený s příjemným posezením ve středověké krčmě se středověkou legendou a vyhlášenou kuchyní.
Těrlicko, Moravskoslezský kraj

Shothouse

Aneta a Filip Szturcovi jsou manželé i parťáci. Anet, vystudovaná ekonomka, sbírala kavárenské zkušenosti v Ostravě. Otevřeli nádherný podnik, je sice malinký, ale nabízí velké věci: ráno byznys, večer párty!
Havířov, Moravskoslezský kraj

Ubytování v areálu Přístav

Areál Přístav se nachází přímo u Žermanické přehrady jen 15 minut jízdy autem od Beskyd. Nabízí ubytování ve 2 pensionech s celkovou kapacitou 35 lůžek (5 pokojů je možných s přistýlkou). Rehabilitační, sportovní a restaurační služby zajišťují ideální podmínky pro skupinové akce i rekreační pobyty.
Soběšovice, Moravskoslezský kraj