Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Sklep
Kultura

Divadlo Sklep

Divadlo Sklep je jedno z pražských divadel, které bylo založeno v roce 1971 Davidem Vávrou a Milanem Šteindlerem. V současné době sídlí v divadle Dobeška v Praze 4. Divadlo se dosud vyznačuje osobitým zpracováním divadelních her.
Název divadla Sklep pochází ze skutečného sklepního prostoru domku babičky Davida Vávry, který zde soubor založil (pod původním jménem Kobil klub) se svým čtrnáctiletým spolužákem Milanem Šteindlerem v roce 1971.

Od roku 1980 vystupuje soubor v kulturním domě Dobeška, který se stal jeho domovskou scénou na další dlouhá léta. Krom toho soubor hostoval na různých významnějších pražských místech jako Malostranská Beseda, Futurum nebo Branické divadlo pantomimy.

Divadlo Sklep bylo hlavním tahounem skupiny Pražská 5, dále tvořené divadly Mimóza, Vpřed, Kolotoč a Křeč, která představovala nejvýraznější generační hnutí 70. a 80. let a přinesla oživení tehdejší divadelní scény. Sklep byl z divadel Pražské 5 nejen nejstarší, ale také nejpočetnější i nejvytrvalejší: bez větších přestávek hraje dodnes.

Provozovatel

Divadlo Sklep - kulturní dům Dobeška

Jasná I. 1181/6
147 00 Praha 4
Tel.:
+420 244 468 173
Email:
dobeska@divadlodo...
Email:
rezervace@divadlo...
WWW:
www.divadlosklep.cz
WWW:
www.divadlodobesk...
GPS:
50,041281 14,415466
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Gemüse Corner Kebab

Gemüse Corner Kebab

Praha, Praha
Pension Helena

Pension Helena

Praha 4, Praha
Hotel Ilf

Hotel Ilf

Praha, Praha