Úvod > Co chcete dělat? > Kurzy a cvičení Taiji v Praze

Kurzy a cvičení Taiji v Praze

Životní styl
Zkuste si zacvičit Taiji - objevíte nové dimenze pohybu, naučíte se zdravotní i bojové aspekty tohoto krásného umění.
Taiji pod lupou je tradiční škola Taiji stylu Yang. Je dceřinou pobočkou tradiční školy Taiji stylu Yang Bílá vrána – školy Roberta Amackera v Moskvě. V současnosti působí v Praze, v Pelhřimově a okolí, občas i v jiných místech České republiky.

Kurzy jsou určeny pro začátečníky i pokročilé. Ke kurzům škola poskytuje výukové materiály a vstup do výukových částí webu. Výuku vede MgA. Vlasta Pechová, její individuální přístup k účastníkům kurzu a její hluboké znalosti Taiji překvapuje svěžestí a originalitou. Pravidelné kurzy Taiji probíhají v rozmezí 3 měsíců v počtu 10 – 12 lekcí.

V kurzech a cvičeních se po zvládnutí základních pohybových návyků přechází k nácviku pohybových smyček (opakující se pohyby). Nacvičují se i jednotlivé prvky formy. Ty jsou později sloučeny do sólové sestavy – tradiční formy Taiji stylu Yang. Zmíněný výcvik ale sólovou sestavou nekončí. V Taiji, se stejně jako v jiných bojových uměních, praktikuje také cvičení ve dvojicích. Tento výcvik přináší vyšší stupně rozvoje. Je blahodárný i ze sociálního a zdravotního hlediska. Kurzy – lekce a témata na sebe navazují. Cvičení – nemá plynulou návaznost, slouží jako doplňková aktivita ke kurzům.


Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019