Úvod > Co chcete dělat? > HILT black light theatre – černé a stínové divadlo
Kultura

HILT black light theatre – černé a stínové divadlo

V roce 2007 vzniklo divadlo HILT. Theodor Hoidekr jej založil po svých zkušenostech s černým divadlem před rokem 2007 jako tanečník a produkční v ČR i v zahraničí. Nyní uvádí své vlastní show nejen černého divadla, ale jako jediný soubor i stínového divadla v Praze.
Černé divadlo má v naší zemi tradici od 70tých let. Efekty divadla "ve tmě" si získaly svou originalitou celý svět. Zakladatelem je pan Jiří Srnec, který tento žánr zpracoval a dodnes uvádí svá tradiční představení.

Po revoluci v roce 1989 vzniklo mnoho dalších černých divadel. Díky technickým pokrokům se rozdělila i černá divadla do dalších stylů.

Černé divadlo HILT vzniklo krásným způsobem. Herci a tanečníci jiných podobných divadel se rozhodli pod vedením Theodora Hoidekra spojit. Dnes již HILT uvádí i stínové divadlo s moderními projekcemi.

Repertoár HILTu nabízí show, které se liší jedna od druhé, ale navazují na hru "tmy a světla". Jde o velmi neklasická pojetí divadla, tedy spojení moderní doby s tradicí.

Pokud nemáte náladu na klasiku a chcete vidět něco současného, možná místy kontroverzního, hlediště divadla HILT je vám otevřeno v centru Prahy.
Zobrazit více