Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Cabrio Gallery v Dobřenicích
Kultura

Cabrio Gallery v Dobřenicích

V Dobřenicích u Hradce Králové objevíte bývalou cihelnu, nyní muzeum automobilů Cabrio Gallery, kde si prohlédnete československá auta, kabriolety a formule značky Metalex.
Dobřenická cihelna má příběh jako z filmu se šťastným koncem. Vlastnila ji totiž dcera Karla Loevensteina, královéhradeckého rodáka a významného českého průmyslníka, který byl mezi lety 1919 až 1939 generálním ředitelem koncernu Škoda Akciová společnost (dříve plzeňské Škodovy závody). A právě on se zasadil o fúzi s automobilkou Laurin & Klement. Když majitelka budovu prodávala, koupil ji okamžitě pan Pavel Kalina, který prostory využil pro svou sbírku zhruba čtyřiceti strojů.
 
Kalinovým záměrem bylo, aby vznikla ucelená sbírka poválečných kabrioletů značky Škoda, což si také splnil. První vůz v galerii je Škoda Rapid kabriolet z roku 1937 a pak následují další otevřené vozy, které v Československu vznikly. Uvidíte zde například zelenou Škodovku 1102 Roadster z roku 1947 nebo 1200 Roadster z roku 1952. Nechybí však nejrůznější prototypy a zajímavé domácí přestavby. Jednou z nich je kabriolet z upravené Felicie či Oktavie z roku 1963. Raritou je také Škoda 110 L, čtyřmístný kabriolet, který jezdil v Bosně a Hercegovině. Dále je zde Škoda 110 R coupé, Škoda 1000 MBX a mnoho sportovních speciálů, Škoda Felicia s licencí FIA, Škoda Buggy, replika rallyového speciálu 120 S a několik vozů ze závodního poháru Freestyle.

Největší hvězdou galerie škodováckých veteránů je nablýskaná Škoda 440 Karosa. Zkompletovali ji v závodě Karosa ve Vysokém Mýtě, a to pouze v jediném kuse – mělo jít o výzkumný sportovní prototyp na testování nových technologií, do sériové výroby se nikdy nedostal. Velkou 440 Karosu vtipně doplňuje i zmenšenina z roku 1960 – vyráběla ji Továrna dětských vozítek v Duchcově u Teplic a dochovaly se asi jen čtyři kusy!

Provozovatel

Cabrio Gallery

Dobřenice 220
503 35 Dobřenice
Tel.:
+420 603 272 710
Email:
kalina@cabrio.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.cabrio.cz
GPS:
50,146346 15,641039
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Koncertní verze muzikálu Děti ráje

Muzikál.
Nechanice, Královéhradecký kraj

Slavnostní zahájení roku Harrachů

Slavnostní zahájení sezony, projektu Po stopách šlechtických rodů 2023.
Nechanice, Královéhradecký kraj

Koncertní verze muzikálu Tři mušketýři

Muzikál.
Nechanice, Královéhradecký kraj

Divadelní komedie Mlčeti zlato

Divadlo.
Nechanice, Královéhradecký kraj

Zámek Dobřenice

První zmínky o Dobřenicích se datují až k roku 1339. Dobřenické panství založil rytíř Zdeněk Bohunek z Dobřenic. Roku 1862 bylo celé panství prodáno baronu Karlu Danielu Weinrichovi, který po požáru zámku v roce 1860 nechal část zbořit a postavil jednopatrovou pseudoklasicistní novostavbu.
Dobřenice, Královéhradecký kraj

Lovecký zámeček u Rohoznice

Lovecký zámeček nacházející se v lese u Klechtáveckého rybníka u obce Rohoznice dal v roce 1880 postavit majitel velkostatku Dobřenice Karel Daniel Weinrich.
Rohoznice, Pardubický kraj

Pamětní síň Františka Škroupa

Pamětní síň rodáka z Osic a skladatele národní hymny Františka Škroupa se nachází v jídelně fary. Vystavují se zde památky celé rodiny Škroupů, obvzvláště Františka Škroupa.
Osice, Královéhradecký kraj

Relaxační a uvolňující masáže – Fialka

Pozvánka na jedinečnou relaxační masáž dle vlastního výběru. Nabízíme různé druhy masáží. Možnost i víkendového pobytu pro rodinu a projížďky na koni.
Roudnice, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Písník u Hradce Králové – nekonečno pohody na opuštěném Ostrově

Sníte o dovolené na ostrově? Váš sen si můžete splnit bez toho, abyste opustili republiku. Příjemný pobyt od rána až do noci na vás čeká na Ostrově, který najdete nedaleko Hradce Králové a můžete ho mít jen sami pro sebe.
Roudnice, Královéhradecký kraj

Chalupy U Dančí obory ve Velkých Karlovicích

Prožijte vaši dovolenou v překrásném prostředí valašských chalup ve Velkých Karlovicích v údolí Miloňov, kde budete obklopeni čistou přírodou Chráněné krajinné oblasti Beskydy.
Velké Karlovice, Zlínský kraj

Caravan Centrum Pardubice – půjčovna obytných vozů a přívěsů

Půjčovna nových obytných vozidel, nadstandardní vybavení, dovoz do bydliště, plánování dovolených, neomezené kilometry, každý rok 20 nových karavanů.
Opatovice nad Labem, Pardubický kraj

Apartmány u Novačky

Komfort s osobitým stylem v malebném kraji Nechanicka v blízkosti zámku Hrádku u Nechanic.
Nechanice, Královéhradecký kraj