Úvod > Co chcete dělat? > Biofarma Vojetice
Životní styl

Biofarma Vojetice

Rodinná farma se nachází v malebné krajině šumavského podhůří na území Přírodního parku Kochánov, 10 km od hranice Národního parku Šumava. Je zaměřena na chov masného skotu (Charolais) a agroturistiku. Je členem Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO.
Biofarma Vojetice hospodaří na 28 ha v nadmořské výšce 560 m n. m. Rodinná ekologická farma se nachází v malebné krajině šumavského podhůří na území Přírodního parku Kochánov, 10 km od Národního parku Šumava. Hospodaří se zde na 28 ha a zaměření farmy je na chov masného skotu (Charolais) a agroturistiku. Maso z vlastního chovu farmáři nabízí ve zdejší Restauraci U Štěpána.

Okolní šumavská krajina je ideálním místem pro vyznavače turistiky a cykloturistiky. Vojetice jsou výchozím místem cyklotrasy "Farmářská stezka" (délka 22 km). Přímo před biofarmou naleznete stanoviště naučné stezky "Vlčí jámy". Stezka začíná v Petrovicích u Sušice a její délka je 3,5 km.
 

Hospůdka U Štěpána

Ve stylové hospůdce U Štěpána je k dispozici 58 míst k sezení. Pro menší společnost do 16 osob lze využít odděleného salónku. Posedět můžete i na terase, nejen v létě, ale i v zimě. Teráska je prosklená a nabízí krásný pohled do zasněžené krajiny, naopak v létě na vás dýchne kouzlo šumavských lesů. Terasa nabízí dalších 42 míst k sezení.

Specializací zdejší kuchyně jsou steaky z hovězího masa plemene Charolais, které pochází převážně z našeho chovu. Do celé hospůdky je bezbariérový přístup a celý objekt restaurace je nekuřácký.
 

Ubytovat se můžete i v kempu

Využít zde můžete také kemp, který leží na klidném místě na okraji obce. V jeho blízkosti se rozkládají pastviny farmy a protéká Kepelský potok. V kempu je 10 míst pro stany a 10 míst pro karavany s možností el. připojení. K dispozici je sociální zařízení automatická pračka, lednička.

V areálu najdete hřiště pro míčové hry, stůl na stolní tenis, dětský koutek, houpačky, prolézačku, venkovní gril.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hospůdka U Štěpána ve Vojeticích

Hospůdka U Štěpána ve Vojeticích

Petrovice u Sušice, Plzeňský kraj
Aparthotel Hartmanice

Aparthotel Hartmanice

Hartmanice, Jihočeský kraj