!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Biofarma Vojetice

Biofarma Vojetice

Životní styl
Rodinná farma se nachází v malebné krajině šumavského podhůří na území Přírodního parku Kochánov, 10 km od hranice Národního parku Šumava. Je zaměřena na chov masného skotu (Charolais) a agroturistiku. Je členem Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO.
Biofarma Vojetice hospodaří na 28 ha v nadmořské výšce 560 m n. m. Okolní šumavská krajina je ideálním místem pro vyznavače turistiky a cykloturistiky. Vojetice jsou výchozím místem cyklotrasy "Farmářská stezka" (délka 22 km). Přímo před biofarmou naleznete stanoviště naučné stezky "Vlčí jámy". Stezka začíná v Petrovicích u Sušice a její délka je 3,5 km.

Ve stylové hospůdce U Štěpána je k dispozici 58 míst k sezení. Pro menší společnost do 16 osob lze využít odděleného salónku. Posedět můžete i na terase, nejen v létě, ale i v zimě. Teráska je prosklená a nabízí krásný pohled do zasněžené krajiny, naopak v létě na vás dýchne kouzlo šumavských lesů. Terasa nabízí dalších 42 míst k sezení. Specializací zdejší kuchyně jsou steaky z hovězího masa plemene Charolais, které pochází převážně z místního chovu.Do celé hospůdky je bezbariérový přístup a celý objekt restaurace je nekuřácký.

Využít zde můžete také kemp, který leží na klidném místě na okraji obce. V jeho blízkosti se rozkládají pastviny farmy a protéká Kepelský potok. V kempu je 10 míst pro stany a 10 míst pro karavany s možností el. připojení. K dispozici je sociální zařízení automatická pračka, lednička. V areálu najdete hřiště pro míčové hry, stůl na stolní tenis, dětský koutek, houpačky, prolézačku, venkovní gril.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019