!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče
Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zimní sporty

Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče

Pro milovníky běžek jsou připraveny upravované trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče. Trasy jsou umístěny do vhodného, léty prověřeného terénu s dalekými výhledy do kraje. Směrové značení je osazeno pouze na křížení tras, v terénu jsou stopy neznačeny.
Nejdostupnější a celkem kvalitní běžecké lyžování nabízejí terény mezi Nasavrkami, Krásným a Ústupkami a Sečí. Vzhledem k tomu, že jde o nenáročný terén, je možné vše absolvovat s dětmi. Stopa začíná nad městečkem Nasavrky na silničce směr Kameničky, vede obloukem k Českým Lhoticím, kde se i v zimě můžete pokochat výhledem z rozhledny Boiiky, a přes Krásné na Polánku, k Seči a do Vápenného Podola. Mapky tras dostanete zdarma v informačních centrech Nasavrky a Seč. Na 75 km tras je pravidelně upravováno sněžným skútrem.

Nejvhodnější parkování v Nasavrkách je u skladu silničního posypu (hlavní silnicí kolem Nasavrk, nahoře vpravo směrem na Hodonín a za poslední chalupou vlevo), nebo u vodárny vlevo za Novou Vsí.
 

Nasavrcké okruhy:

  • Trasa 1: trasa spojující Nasavrky, České Lhotice a Krásné. Ideální nástupní místa: Krásné - parkoviště; občerstvení v místní hospůdce, přehledová mapa tras. České Lhotice - parkoviště u rozhledny Boiika; Nasavrky - parkoviště, přehledová mapa tras. Délka je cca 11 km.
 
  • Trasa 2: Trasa v okolí Krásného cca v 600 m n. m. Tvoří ji dva malé okruhy po cca 4 km. Trasa je v nejvyšším bodě, takže sněhové podmínky na ní bývají nejlepší. Bývá zprovozněna první a většinou vydrží nejdéle. Nástupní místo: Krásné - parkoviště, občerstvení v místní hospůdce, celková přehledová mapa tras; Chlum Penzion Motýlí louka ubytování, parkování, občerstvení (vzdálenost od trasy cca 1 km).
 
  • Trasa 3: Trasa z Krásného okolo Prosíčky na Ústupky a zpět. Délka je cca 15 km. Ideální nástupní místa: Krásné - parkoviště, občerstvení v místní hospůdce, přehledová mapa tras; Ústupky - parkoviště u hotelu Jezerka - možnost občerstvení.
 
  • Trasa 4: Trasa vedoucí z Hořelce nebo Horního Bezděkova na Proseč, kde se napojí na trasu č. 3 (Krásné - Ústupky). Nad Horním Bezděkovem je malý okruh s nádherným výhledem na bojanovské údolí. Délka je cca 5 km. Ideální nástupní místa: Hořelec - parkoviště, občerstvení v penziónu Čtyřlístek; Horní Bezděkov - možnost parkování.
 
  • Trasa 5: Trasa vedoucí ze Seče nebo Kovářova po okolních kopcích až k Vápenému Podolu.  Délka je cca 12 km. Ideální nástupní místa: Seč - parkoviště je za kulturním domem (vzdálenost od nástupního místa cca 200m), občerstvení a ubytování v několika zařízeních. Kovářov - benzinová čerpací stanice, parkoviště, občerstvení.
 
  • Spojovací trasa mezi trasou 4 a trasou 5: začíná v Horním Bezděkově, v Bojanově po mostě přetíná řeku a stoupá ke Kovářovu. Délka je cca 3,7 km.
 
  • Trasa 6: Okruh u Horního Bradla. Trasa vede okolo Lipky, Velké Stříteže, Spálavy a Modletína. Kolem Vršova je poté propojena na trasu č3 a tím i ostatní trasy. Délka je cca 12,5 km. Ideální nástupní místa: Horní Bradlo - Šarz - ubytování, občerstvení, parkoviště.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 10. 2020

Ubytování a restaurace v okolí