Úvod > Co chcete dělat? > Běžkařské trasy na Odersku
Zimní sporty

Běžkařské trasy na Odersku

Když příroda poskytne dostatek sněhové nadílky, nemusíte naběžky jen do horských oblastí. Zkuste podniknout výlet do krásné krajiny v povodí řeky Odry, která je vhodná zejména pro lyžaře, kteří dávají přednost klidným oblastem před vyhledávanými středisky.
Oderské vrchy se v poslední době staly oblíbeným zimním cílem běžkařů, kteří zde hledají klid a krásu přírody. I když je pohyb po oblasti omezení kvůli střeženému vojenskému území Libavá, naskýtá se zde několik pěkných tras, které stojí za to vyzkoušet. Trasy sice nejsou upravovány, ale stopa bývá při dostatku sněhu prošlápnutá. 

Mapku s vyznačenými trasami obdržíte v Městském informačním centru města Odry, kterou si lze také stáhnout z webových stránek. Pokud se budete potřebovat na běžecké lyžování vybavit, můžete se obrátit na Ski Centrum na Nadační ulici č. 29 v Odrách (tel.: 556 730 297, 603 505 234). Ve Ski Centru jsou schopni pomoci lyžařům, kteří mají technické problémy s výbavou, i během víkendu.

Trasa 1: Odry – údolí Stodolního potoka – Dvořisko (dále podél silnic) – Dobešov – Čarda – Luboměř – Spálov – "Mlýnice" (zde doporučujeme běžky odepnout a sejít toto prudké stoupání pěšky) – Skála P. Marie – dále již pěšky na vlak do Heřmánek.

Trasa 2: Odry (pěšky bez běžek) – Mankovický most - lesní cestou pod úbočím Pohořského kopce – vod. nádrž v Kletné (podél silnice) – Jestřábí (kolem hřbitova) – "Stříbrné jezírko" (po svahu Pohořského vrchu ke Zlatému potoku a dále podél potoka) – Odry.

Trasa 3: "Kotel" pod Tošovickým kopcem (kolem včelína a sadu) – silniční odpočívadlo u Hvězdové – podél Zlatého potoka – Odry.

Trasa 4: trasy na Veselském kopci – několik tras s východisky u Oder: Mlýnské údolí, "Skalní sklepy", "Zástěrovy louky" u Louček – doporučený sjezd od veselského vysílače k "břidličákům" a od Oder (lesní vrstevnice od "břidličáku" po silnici z Veselí bývá prohrnutá lesní technikou a tak je nutno po ní jít s běžkami na ramenou). Na Veselském kopci bývá projeto i několik "tréninkových" okruhů.

Trasa 5: vlakem do Budišova nad Budišovkou a pod Budišovem již na běžkách: Údolím Budišovky po modře značené turistické trase přes Čermenský mlýn a Hadinku do údolí řeky Odry ke Skále P. Marie u Klokočůvka – dále již pěšky na vlak do Heřmánek.

Trasa 6: vlakem do Čermné ve Slezsku, pěšky přes Čermnou a pod Čemnou již na běžkách do údolí Budišovky a Odry po modře značené turistické trase do chatové oblasti u Skály P. Marie.


 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
6.8.
7.8.
Rallysprint Fulnek – Odry 2021

Rallysprint Fulnek – Odry 2021

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
1.5.
30.10.
Prohlídky Flascharova dolu v Odrách

Prohlídky Flascharova dolu v Odrách

Odry, Severní Morava a Slezsko
20.8.
22.8.
37. ročník Československého Pony Expressu 2021

37. ročník Československého Pony Expressu 2021

Suchdol nad Odrou, Severní Morava a Slezsko
31.7.
Zážitková výroba sirupů v Jesenickém prameni

Zážitková výroba sirupů v Jesenickém prameni

Jeseník nad Odrou, Severní Morava a Slezsko

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Amos ve Fulneku

Hotel Amos ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
Restaurace U Martiny ve Fulneku

Restaurace U Martiny ve Fulneku

Fulnek, Severní Morava a Slezsko
Kavárna a cukrárna Fulnek

Kavárna a cukrárna Fulnek

Fulnek, Severní Morava a Slezsko