!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Barevná skála Český Krumlov

Barevná skála Český Krumlov

Letní sporty
Kvůli havarijnímu stavu Barevné skály zde bylo až do konce července 2018 zakázáno proplouvat na vodě. Po proběhlé sanaci je Barevka opět bezpečná a vodáci pod ní opět projedou. A i horolezci se snad brzy dočkají.
Skála se nachází na pravém břehu Vltavy mezi Větřním a Českým Krumlovem. Je vysoká asi 30 m a lehce lámavá. Jihozápadní stěna je zčásti převislá s těžší obtížností, jižní stěnou vedou lehčí výstupy. Skála je přímo u veřejné cesty a proto pozor na pád kamení. Délka cest se pohybuje od 18 do 30m v obtížnostech 3 - 8 UIAA po lištách, oblinách a převisech. Cesty jsou osazeny borháky a slaňovacímy řetězy, vlastní jištění není potřeba.

V 70-tých letech minulého století zde byly vytyčeny cesty a osazeny skobami, ale kvůli lámavosti skály, se zde lezlo téměř výhradně s horním jištěním. V roce 2011 byla skála vyčištěna a osazena fixními jistícími a slaňovacími body.

Místní jí říkají Barevka, protože po revoluci byla celá pomalovaná světovým uměním, co nám ukazovala nějaká rakouská umělkyně. Už je to dost zašlé, ale barevno stále vidět.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Athanor v Českém Krumlově

Pension Athanor v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Hotel Krčínův dům v Českém Krumlově

Hotel Krčínův dům v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Restaurace Jakub v Českém Krumlově

Restaurace Jakub v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy