Úvod > Co chcete dělat? > Adrenalinové dobrodružství v korunách stromů – lanové centrum Jungle park
Adrenalinové dobrodružství v korunách stromů – lanové centrum Jungle park
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Adrenalinové dobrodružství v korunách stromů – lanové centrum Jungle park

Jungle Park je lanové centrum nacházející se v samém srdci Brna. Rozléhá se v nádherném prostředí lesa kolem řeky Svratky v bezprostřední blízkosti městského koupaliště Riviéra. V současné době nabízí 4 lezecké trasy s 83 překážkami.

Jungle park je sportovně-rekreační areál, určený nejširší veřejnosti – dětem, mládeži, dospělým, jednotlivcům i kolektivům, sportovním klubům, zájmovým kroužkům, bezpečnostním složkám a všem, kteří chtějí zažít netradiční zážitek v korunách stromů. Je ideální možností, jak zpestřit hodiny tělesné výchovy či zažít školní výlet s nádechem dobrodružství a adrenalinu. Obohatí děti o nové zážitky a zkušenosti, otestují svou obratnost, odvahu či týmovou spolupráci.
 

Jaké lezecké trasy park nabízí:

Základní trasa – je nejdelší, s 33 překážkami, zavěšená ve výšce 3-7m nad zemí o celkové délce 356m. Středně obtížná, obzvlášť kouzelná při nočním lezení. Minimální výška lezce 140cm.

Bálúova Junior trasa – novinka roku 2010. Lehká, zábavná, vzrušující s 20 překážek o celkové délce 180m. Určená hlavně rodinám s menšími dětmi. Minimální výška lezce 120cm v doprovodu osoby starší 15 let. Od 140cm samostatně.

Mauglího dětská trasa – určená těm nejmenším. Speciální samojistící systém zajišťuje bezpečné lezení dětem již od 4 let, resp. od výšky 100cm. Trasu tvoří okruh 10 lanových překážek zavěšených ve výšce 2-4m. Děti na trase postupně vyzkoušejí nejrůznější lávky, žebříky a sítě. Na závěr trasy překonají ve speciální jezdící houpačce vzdálenost třicet metrů.

Šer Chánova adrenalinová trasa – náročná trasa s 20 překážkami, o délce 200 m,která je určena zdatným a odvážným lezcům. Prověří vaši fyzickou sílu, obratnost a taktiku. Doporučujeme nejdříve vyzkoušet méně obtížné trasy, abyste si osahali úroveň a náročnost překážek. Minimální výška lezce 165cm.

V parku vás čekají i dva 40m přejezdy přes řeku Svratku
 

Další nabídka Jngle Parku

Instruktoři, tvořící Jungle Park Team jsou odborně vyškolení a kvalifikovaní. Každý, kdo se rozhodne zahrát si u nás na Tarzana, je před vstupem na trasu seznámen s bezpečnostními pravidly a je mu zapůjčeno lezecké vybavení (přilba, jistící úvazek, rukavice).

Zázemí lanového parku se nachází v rozsáhlém sportovním areálu SKP Kometa Brno, kde Vám kromě občerstvení můžeme nabídnout i další zábavu a atrakce. Můžete si vyzkoušet trampolínu, bangee trampolínu, skákací boty, jednokolou či chůzi na chůdách. V případě zájmu Vám můžeme zajistit i další doprovodný sportovní program. V areálu SKP Kometa Brno lze zajistit tyto sportovní aktivity:

  • tenis
  • volejbal
  • nohejbal
  • fotbal, malý fotbal
  • halové sporty a aktivity


Nabídku lanových a dalších sportovních aktivit lze kombinovat i s vodáckými aktivitami na řece Svratce. Splout můžete řeku na kanoi, kajaku či raftu od brněnské zoologické zahrady až do Pisárek (7 km plavby si budete užívat přibližně 3 hodiny). Po individuální domluvě lze zorganizovat i celodenní sportovně-zábavný program přesně podle vašich požadavků.

Ubytování a restaurace v okolí