Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Šumava na běžkách – lyžování v okolí Frymburku a Lipna

Zimní sporty
Okolí Frymburku a Lipna nad Vltavou je k běžkařům velmi vstřícné. Když se zima vydaří a napadne dostatek sněhu, upravují se v této části Šumavy desítky kilometrů tras pro běžky.
Na Frymburských loukách za fotbalovým hřištěm se během zimy upravují trasy v bílé stopě o délce cca 15 km. Stopy jsou upravovány pro klasický styl. Nastoupit do bílé stopy lze ve Frymburku na fotbalovém hřišti (v jeho blízkosti se dá zdarma zaparkovat). Bílé stopy u Frymburka zavedou běžkaře směrem ke střelnici a pak do osady Svatonina Lhota. Díky nízkému převýšení jsou trasy vhodné pro začátečníky, rodiny s dětmi a seniory. Ve Satonině Lhotě si můžete odpočinout u zdejšího oblíbeného bufítku U Richarda. V místě je také pěkný výhled do okolní krajiny.
 
Lipně nad Vltavou se východiště lyžařských stop nachází u parkoviště nad fotbalovým hřištěm, na lesní cestu Strategická nastoupíte za frymburskou střelnicí. V Lipně si můžete vybrat tři trasy:
 
  • zelenou, dlouhou 4 km, která vede lesy v okolí Kramolína
  • bílou, dlouhou 4,5 km, vede kolem vrchů Alpská vyhlídka a Kaliště
  • červenou, dlouhou 10 km propojující Lipno nad Vltavou s Frymburkem
 
Všechny tři středně náročné trasy jsou vzájemně propojeny, po červené trasy se lze dostat i na Frymburské louky. Upravují se většinou pro klasický styl i bruslení. Terén je členitý a běžkaři si užijí jak delší táhlá stoupání, tak i rovinky a rychlé sjezdy. Trasy vedou převážně lesem.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 3. 2019
23.3.
Ski Cup 2019

Ski Cup 2019

Frymburk, Šumava
17.8.
25.8.
Lipno Sport Fest 2019

Lipno Sport Fest 2019

Lipno nad Vltavou, Šumava
18.5.
Zahájení letní turistické sezóny Lipno 2019

Zahájení letní turistické sezóny Lipno 2019

Lipno nad Vltavou, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí