Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> 148581-original-eg5ry.jpg "> Staroměstské náměstí "> Advent v Praze "> vanocni-trhy-orloj.jpg "> 33. Událost - Vánoční trhy Praha.jpg "> Vánoční trhy na Staroměstském náměstí "> Vánoční trhy na Staroměstském náměstí "> Vánoční trhy na Staroměstském náměstí "> Vánoční trhy na Staroměstském náměstí "> Vánoční trhy na Staroměstském náměstí "> Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
1.12.
6.1.
+ Přidat foto

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Kdy 1. prosinec 2018 10:00 - 6. leden 2019 22:00 Společenské akce
Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Centrum metropole se oblékne do přírodních prvků s živými stromky i vůní jehličí a bílé střechy prodejních domků navodí zimní atmosféru.
Návštěvníci Staroměstského náměstí si budou vychutnávat atmosféru po celý den za tónů vánoční hudby. Samotný program na pódiu vychází z českých svátečních tradic. Letošním tématem jsou POHÁDKOVÉ VÁNOCE, které čerpají v motivech z pohádek obecně, ale nejvíce asi z pohádky O Popelce od Boženy Němcové. V podání dětských, amatérských i profesionálních souborů a muzikantů z České republiky i ze zahraničí zazní koledy, sólový i sborový zpěv a také koncerty. Malé i velké návštěvníky navíc čekají divadelní představení.

Prodejní domky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na všech náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Některé stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci. Vánoční trhy 2018 začnou na Staroměstském i Václavském náměstí 1. prosince a potrvají až do 6. ledna 2019.
 

Kulturní program

Po celou dobu konání trhů si mohou návštěvníci trhů užít program na velkém pódiu na Staroměstském náměstí. Čekají je živá vystoupení folklórních, národopisných i dětských souborů z celé republiky i ze zahraničí, programové bloky pro malé i velké, víkendové dětské vánoční dílny, taneční vystoupení i pravidelné promítání adventních koncertů vždy v neděli od osmi hodin večer. Děti také čeká ve vybrané dny od půl šesté promítání Večerníčků.
 

Staroměstský trh mezi 10 nejkrásnějšími na světě

Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil tentokrát prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě. V současné době Praha vévodí hlasování čtenářů před Vídní, Taosem v Novém Mexiku a Londýnem.


Vánoční strom
Poprvé se slavnostně rozsvítí v sobotu 1. prosince v 16.30 hodin.  Rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí doprovodí hudba Karla Svobody z klasické filmové pohádky "Tři oříšky pro Popelku". Těšit se ale můžete i na druhý motiv, od Johna Williamse "Somewhere in my memory". Oba motivy se budou pravidelně střídat po hodině. Všechny další dny se bude rozsvěcet pravidelně vždy v půl (16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 hodin). Při světelné animaci (2.05 minut) se budou střídat dva hudební motivy.


Vánoční trhy pomáhají potřebným
Na Staroměstském náměstí umístí pořadatelé po celou dobu trhů kasičku, kam je možné přispět Nadaci Pražské děti, která pomáhá dětem na onkologii a hematologii ve Fakultní nemocnici Motol. Během adventu pomohou zájemci také projektu Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize Pomozte dětem.                       
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2018

Ubytování a restaurace v okolí