Úvod > Co chcete dělat? > Kapitánem na zkoušku
Zážitky

Kapitánem na zkoušku

Chcete si vyzkoušet řízení obytné motorové lodě? Nabízíme cvičné plavby po Vltavě pod dohledem zkušených kapitánů. Naučíte se řídit loď a užijete si krásné chvíle na řece.
Plavby pořádáme na obytné motorové lodi Skipper Mistress, našimi kapitány familiérně nazývané Milenka. Tato nádherná motorová loď je 13 m dlouhá, 3,5 m široká, váží 13 t a má výkon 117 kW. Nechte se zlákat, chopte se naleštěného kormidla, odražte od náplavky pod Vyšehradským železničním mostem a vyzkoušejte si, jak se obytná motorová loď řídí. Plavbu po Vltavě absolvujete pod vedením některého ze zkušených kapitánů – výcvikářů v čele s kpt. Pavlem Kocfeldou.

K dispozici jsou vám čtyřhodinové a osmihodinové lekce. Při plavbě se naučíte ovládat všechny prvky na palubní desce, zacházet s motorem, používat dokormidlovací zařízení, nacvičíte si základní nautické manévry. Také si vyzkoušíte, jak se správně vyvazuje loď a jaké jsou základní lodní uzly. Budete mít možnost naučit se proplouvat plavební komorou a vyvazovat se v ní. Nacvičíte si i manévrování v marínách a přístavech. S takto nasbíranými zkušenostmi už vám nic nebrání vyrazit kamkoli do světa, vypůjčit si obytnou motorovou loď a splnit si sen o nejkrásnější dovolené.