Úvod > Aktivity & akce > Akce > Druhý život: příběhy československých emigrantů ve Švýcarsku v Galerii Kritiků

Druhý život: příběhy československých emigrantů ve Švýcarsku v Galerii Kritiků

Kdy 4. duben 2018 - 22. duben 2018 100. výročí vzniku ČSR
Okupace Československa armádami „spřátelených“ vojsk roku 1968 rozpoutala masivní vlnu emigrace. Tisíce Čechů a Slováků sebralo odvahu a udělalovelký krok do neznáma, aby mohli žít důstojně a svobodně.
Jak dnes, po padesáti letech, vnímají svoji identitu lidé, kteří si za svůj druhý domov zvolili Švýcarsko? Jakými cestami se odvíjely jejich osudy? Jaký vztah mají dnes ke své původní vlasti? To jsou otázky, které si klade česko-švýcarská fotografka Iren Stehli.

Výstavu jejích portrétních fotografií dvaceti pěti osobností doprovází katalog a dokumentární film režisérky Fiony Ziegler, kde jsou formou rozhovorů zaznamenány jejich mnohdy dramatické životní příběhy. V rozhovorech zaznamenaných v katalogu vyprávějí o tom, jak se vzdali jistot dosavadního života a udělali velký krok do neznáma. Jejich vyprávění dokresluje jedinečný obraz Švýcarska a jeho občanů, jež jim poskytli vše potřebné do nového života.

Projekt, který nadále poputuje do Zlína, Brna a Plzně, vznikl z iniciativy Velvyslanectví Švýcarské konfederace v České republice. Pražská výstava v Galerii kritiků je jeho premiérou.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 4. 2018

Ubytování a restaurace v okolí