Úvod > Kalendář akcí > Železnicí údolím Svitavy

Železnicí údolím Svitavy

Kdy 1. červen 2019 - 22. září 2019 Výstavy
V letošním roce slaví města a obce podél trati z Brna do České Třebové velké výročí. Opravdu podrobně se s ní však můžete seznámit právě na výstavě ve svitavském muzeu.
Najdete zde historii budování trati, její vývoj v jednotlivých obdobích, provoz lokomotiv parních, motorových i elektrických, historii a současnost jednotlivých úseků i tunelů na této trati. Opravdu rozsáhlá textová a fotografická část výstavy je doplněna řadou trojrozměrných předmětů, cedulí, dokumentů a také zdařilých modelů starých parních lokomotiv.

Výstava je věnována nejen fandům železnice, ale i rodinám s dětmi.  Čekají na ně desítky modelů vláčků, herny, ale hlavně funkční kolejiště - vyrobené místními železničními modeláři, další zapůjčené od Letohradského železničního klubu až po velké luxusní ovládané počítačem.

KOLEJIŠTĚ MILANA MEISLA
Největší atrakcí výstavy v muzeu bude určitě funkční velké kolejiště Milana Meisla ze Svitav ovládané počítačem. Vzhledem ke složitosti jeho fungování bude v provozu pouze v určité termíny. V měsíc červnu to budou kromě soboty 1., kdy kolejiště pojede po celý den od 10 do 17 hodin, také téměř všechny neděle – 9., 16., 23. a 30., vždy od 14:00 do 16:00 hodin. Školním skupinám doporučujeme se předem telefonicky objednat.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hájenka Kozlov

Hájenka Kozlov

Litomyšl, Východní Čechy
Ala hotel v Bystřici nad Pernštejnem

Ala hotel v Bystřici nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina
Měšťanský pivovar Ústí nad Orlicí - Hylváty

Měšťanský pivovar Ústí nad Orlicí - Hylváty

Ústí nad Orlicí, Východní Čechy
Kavárna Orient

Kavárna Orient

Litomyšl, Východní Čechy