Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Zahradní slavnost na zámku Mnichovo Hradiště 2017
Historické a vojenské akce

Zahradní slavnost na zámku Mnichovo Hradiště 2017

Zámecká zahradní slavnost k poctě Václava Budovce – v zahradě a sale terreně zámku Mnichovo Hradiště v raněbarokním stylu a při nočních prohlídkách.
V programu Zámecké zahradní slavnosti se každým rokem dovíte více z historie zámku a letos je věnována výročí opětovného připojení Klášterské části
Václavem Budovcem z Budova k panství Mnichovo Hradiště a zpřístupněním nově zrekonstruované Budovcovy ohradní zdi zámku Mnichovo Hradiště
 
Ctíme odkaz našich předků, proto se Zahradní slavnost odehrává v období renesance z přelomu 16.a 17. století, kdy na zámku působil Václav Budovec z Budova (1551-1621). V roli Václava Budovce a jeho dvora se Vás ujme emeritní ředitel Mladoboleslavského divadla František Skřípek spolu s dalším hercem Boleslavského divadla Petrem Mikeskou se souborem historického tance Salome Chotouchov, Tempus Fugit Praha, souborem historického šermu a hudby Páni z Kolína.
 
Komponované představení dobové zahradní slavnosti bude zahájeno 15.7.2017 v 10.30 hodin slavnostním zpřístupněním nově zrekonstruované Budovcovy části ohradní zdi zámku Mnichovo Hradiště a bude pokračovat v dobovém duchu za Václava Budovce z Budova  v sobotu i v neděli na zahradě zámku u saly terreny v 10,30; 13,30 a 15,00 hodin při ceně 100Kč a 50Kč-děti a ZTP.
 
Nebude chybět nahlédnutí do soukromí rodiny Budovců při večerních prohlídkách 1.návštěvnického okruhu se scénkami v interiérech a zámecké sala terreně  20,30; 21,15 a 22,00 hodin v ceně 200 Kč/os.

Provozovatel

Zámek Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště
295 01 Mnichovo Hradiště
Tel.:
+420 326 773 098
Email:
mhradiste@npu.cz
WWW:
www.mnichovo-hrad...
GPS:
50,526929 14,972004
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 50 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Dřevěný betlém Fr. Pešána

Betlém k vidění v zámeckém parku v Sale Terreně.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Rozsvěcení stromku na zámku Svijany

Rozsviťte s námi o první adventní neděli vánoční stromek na nádvoří zámku Svijany.
Svijany, Liberecký kraj

Adventní koncert na harfu v zámecké kapli zámku Svijany

Poslechněte si o první adventní neděli koncert na harfu v podání harfistky Kataríny Ševčíkové.
Svijany, Liberecký kraj

Adventní trhy na zámku Svijany

Užijte si adventní čas a načerpejte vánoční atmosféru na zámku Svijany, kde na vás v sobotu 3. prosince čekají adventní trhy, prohlídky zámku a zpěv koled.
Svijany, Liberecký kraj

Barokní Salla Terrena na zámku Mnichovo Hradiště

Vzácně dochovaný barokní zámek rodu Valdštejnů s mimořádně bohatou interiérovou výbavou, která stále zachovává atmosféru 18. století.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Muzeum města Mnichovo Hradiště

Počátky městského muzea v Mnichově Hradišti spadají do 90. let 19. století, kdy se v Čechách začala připravovat národopisná výstava.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Kaple sv. Anny v Mnichově Hradišti

V sousedství zámku Mnichovo Hradiště se nachází komplex kapucínského kláštera ze 17. století. Jeho součástí je klášterní kostel sv. Tří králů ze stejné doby a Kaple sv. Anny. Jedná se o třetí návštěvnický okruh Zámku Mnichovo Hradiště, tzv. Lapidárium.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Zámek Mnichovo Hradiště – putování za Valdštejnem i Casanovou

Prohlídka návštěvníkům nabídne zámecké divadlo s původními kulisami, duchcovskou knihovnu spravovanou Giacomem Casonovou nebo hrobku slavného válečníka Albrechta z Valdštejna. Od května 2013 je otevřena nová expozice ke 180. výročí setkání "Sv. Aliance".
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Podzámecká restaurace Mnichovo Hradiště

Podzámecká restaurace Mnichovo Hradiště je útulnou stylovou restaurací v bezprostřední blízkosti mnichovohradišského zámku. Součástí objektu je plně vybavený apartmán.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Hotel U Hroznu Mnichovo Hradiště

V centru města Mnichovo Hradiště najdete ubytování v Hotelu U Hroznu s restaurací, která se specializuje na domácí českou kuchyni. Kapacita restaurace a salonku je 68 míst, s možností pořádání nejrůznějších rodinných i firemních akcí.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Restaurace U Kvapilů

Restaurace U Kvapilů se nachází v klidné čtvrti města Mnichovo Hradiště, nedaleko vlakové nádraží. Restaurace nabízí široký výběr klasických hotových jídel, minutkovou kuchyni a také služby veřejného stravování s rozvozem jídel až do domu.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Penzion a restaurace U Mydlářů

Nově vybudovaný pension rodinného typu se nachází v Mnichově Hradišti nedaleko Mladé Boleslavi. Tato výhodná poloha v atraktivním regionu se nabízí k pohodlnému ubytování při služebních cestách, ale i rekreačních pobytech spojených s výlety do Českého ráje.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj