Úvod > Kalendář akcí > Výstava vzácných Biblí v kutnohorské Knihtiskárně
Výstava vzácných Biblí v kutnohorské Knihtiskárně
"> "> "> "> "> "> "> "> Bible
20.6.
22.6.
+ Přidat foto

Výstava vzácných Biblí v kutnohorské Knihtiskárně

Kdy 20. červen 2019 9:30 - 22. červen 2019 20:00 Výstavy
Kniha knih, nejvíce vydávaná a čtená kniha světa. Bible a knihtisk patří již stovky let, od roku 1455, kdy Gutenberg vynalezl knihtisk, neodmyslitelně k sobě. Proto budou v kutnohorské expozici KNIHTISKÁRNA od čtvrtka 20. do neděle 23. června 2019 k vidění vzácné historické tisky biblí.
Expozici provozuje Muzeum Kutná Hora o.p.s. v Barborské ulici č. 30 Zde si návštěvníci budou moci prohlédnout vystavené Bible, současně s návštěvou stálé expozice historie knihtisku.

Provozní doba expozice bude prodloužena až do osmé hodiny večerní, a to od čtvrtka 20.6. až do soboty 22.6. včetně.

V této prodloužené době si bude možné vzácné originální tisky Bible prohlédnout hodně zblízka a podrobně, některé z nich i mimo vitriny muzea. Sběratel Vlastimil Brunclík osobně je bude na místě návštěvníkům předvádět, a to i s poutavým výkladem. Můžete se tak dozvědět nejen něco z historie vzniku českých biblických překladů, ale i podrobnosti o práci starých mistrů tiskařů a knihařů, která kladla vysoké nároky na jejich vzdělání a um.

K vidění budou také krásné dřevořezy v Severinově (1529) a Melantrichově (1549) Bibli. Návštěvníci uslyší něco o Bibli kralické, kterou z původních biblických jazyků hebrejštiny, aramejštiny a řečtiny přeložili teologové Jednoty bratrské.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Opat v Kutné Hoře

Hotel Opat v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy