Úvod > Kalendář akcí > Výstava - Obrázky Ivy Hüttnerové
Výstava - Obrázky Ivy Hüttnerové
">
12.9.
10.11.
+ Přidat foto

Výstava - Obrázky Ivy Hüttnerové

Kdy 12. září 2019 17:00 - 10. listopad 2019 17:00 Výstavy
V mansardě rakovnického muzea vystavuje od 12. září 2019 své litografie známá herečka, spisovatelka, malířka a grafička Iva Hüttnerová!
Iva Hüttnerová začala malovat v prvním angažmá v Karlových Varech, kde měla v roce 1974 i první výstavu. Hrála v Divadle Na Okraji, Pod Palmovkou, Divadle Josefa Dvořáka nebo Na Fidlovačce. Navrhovala kostýmy, jevištní dekorace a plakáty pro různá divadla a televizní pořady.

Dodnes realizovala na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ale i třeba ve Stockholmu a v New Yorku. Její obrazy jsou součástí stálých expozic naivního umění v Paříži a Hamburku a je evidována v zahraničních encyklopediích např. v Japonsku, Francii a Švédsku. Vydala 5 autorských knih - Obrázky z lásky, Domácí Štěstí, Jak Upír Uršulín o zuby a ke štěstí přišel, Za domácím štěstím a monografii Iva Hüttnerová.

Ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. Pravidelně vydává oblíbené nástěnné kalendáře. Šest let moderovala a autorsky vytvářela pořad Domácí Štěstí v České televizi a několik roků pořad Barvy života speciál. Má ráda "staré dobré časy" a je sběratelkou starých předmětů z domácnosti.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2019