Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Samson Caffeé v Rakovníku
Kultura

Galerie Samson Caffeé v Rakovníku

Nekuřácká kavárna s možností nákupu drobných předmětů, která je zároveň výstavním prostorem pro krátkodobé výstavy menšího rozsahu převážně regionálních výtvarníků, literární a hudební autorské večery, autogramiády a prezentační akce Muzea T.G.M. Rakovník.

Galerie Samson je výstavním prostorem pro krátkodobé výstavy menšího rozsahu převážně regionálních výtvarníků, literární a hudební autorské večery, autogramiády a prezentační akce muzea Rakovník. V galerii se také pořádají autogramiády a prezentační akce muzea. K tématickým výstavám jsou také vyhlašovány workshopy a tvořivé dílny pod vedením lektora pro veřejnost. Součástí je je nekuřácká kavárna, kde ochutnáte několik druhů kávy, čaje, a dalších nápojů.

Objektu dala jméno rodina Samsonů, která ve městě žila v 16. a 17. století a jejíž členové zastávali v Rakovníku významné úřady. Při opravách v průběhu 20. století byla na domě odkryta renesanční sgrafita znázorňující výjev ze života biblického Samsona, která spolu s architekturou interiéru svědčí o renesančním původu přední části budovy.

V jedné místnosti je pro tvořivé děti otevřena dětská herna s dílnou, kde si děti pod dohledem rodičů, případně skupiny dětí na objednání pod dohledem lektorky mohou vytvářet dekorační předměty podle vzorů vystavených děl či vlastní fantazie.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020
17.4.
1.11.
Rakovnický rychlík

Rakovnický rychlík

Rakovník, Střední Čechy
10.7.
28.8.
Kolešovka 2021

Kolešovka 2021

Lužná, Střední Čechy
31.7.
Hradozámecká noc na hradě Krakovec

Hradozámecká noc na hradě Krakovec

Krakovec, Střední Čechy
14.8.
Miriam Bayle & Viktor Jerman Duo

Miriam Bayle & Viktor Jerman Duo

Krakovec, Střední Čechy