Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Samson Caffeé v Rakovníku

Galerie Samson Caffeé v Rakovníku

Kultura
Nekuřácká kavárna s možností nákupu drobných předmětů, která je zároveň výstavním prostorem pro krátkodobé výstavy menšího rozsahu převážně regionálních výtvarníků, literární a hudební autorské večery, autogramiády a prezentační akce Muzea T.G.M. Rakovník.

Galerie Samson je výstavním prostorem pro krátkodobé výstavy menšího rozsahu převážně regionálních výtvarníků, literární a hudební autorské večery, autogramiády a prezentační akce muzea Rakovník. V galerii se také pořádají autogramiády a prezentační akce muzea. K tématickým výstavám jsou také vyhlašovány workshopy a tvořivé dílny pod vedením lektora pro veřejnost. Součástí je je nekuřácká kavárna, kde ochutnáte několik druhů kávy, čaje, a dalších nápojů.

Objektu dala jméno rodina Samsonů, která ve městě žila v 16. a 17. století a jejíž členové zastávali v Rakovníku významné úřady. Při opravách v průběhu 20. století byla na domě odkryta renesanční sgrafita znázorňující výjev ze života biblického Samsona, která spolu s architekturou interiéru svědčí o renesančním původu přední části budovy.

V jedné místnosti je pro tvořivé děti otevřena dětská herna s dílnou, kde si děti pod dohledem rodičů, případně skupiny dětí na objednání pod dohledem lektorky mohou vytvářet dekorační předměty podle vzorů vystavených děl či vlastní fantazie.

Celý popis
Naposledy změněno: 4. 8. 2020