Úvod > Kalendář akcí > Výstava Na vlnách fotografie Václava Šilhy

Výstava Na vlnách fotografie Václava Šilhy

Kdy 18. leden 2018 - 25. únor 2018 Výstavy
Procestoval svět s fotoaparátem v ruce. Vydal se na Antarktidu i do neproniknutelných koutů přírody za domorodci v Africe, Asii i Jižní Americe. Kontrasty těchto zcela odlišných světů ukazuje výstava snímků Václava Šilhy, jež bude k vidění v Czech Photo Centre.
Výstava s názvem „Na vlnách fotografie“ nabídne celkem 42 unikátních snímků uznávaného fotografa Václava Šilhy. Ten je držitelem několika ocenění Czech Press Photo či zlaté medaile NSFF z 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku a vystavuje v Česku po sedmi letech. Ač je znám především jako fotograf přírody a zvířat, aktuální výstava nabídne i „trochu“ jiný pohled na jeho tvorbu.

K tomu, aby i návštěvníci měli pocit, že se ocitli na vlnách a objevují nové končiny, pomůže půdorys plachetnice, který je umístěn na zemi ve výstavním prostoru. Jde o napodobeninu a zmenšeninu jachty Golden Fleece, na jejíž palubě se Václav Šilha plavil na Antarktidu. Na dvou kosatkách jsou pak umístěny fotografie.

Atmosféru podtrhne i projekce krátkých filmů, jenž během této cesty „ledovým královstvím“ vznikly. Lidé tak mohou sledovat záběry z Antarktidy, Jižní Georgie či Jižních Sandwichových ostrovů.

Právě snímky z nejjižnějšího kontinentu a okolí jsou černobílé. Kontrastem jim pak je barevný svět lidí.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 1. 2018