Úvod > Co chcete dělat? > Trasa pro vozíčkáře v Praze – Stodůlkách
Letní sporty

Trasa pro vozíčkáře v Praze – Stodůlkách

Až do poloviny 70. let minulého století byly Stodůlky malou středočeskou obcí. V roce 1974 se v rámci rozšiřování hranic hlavního města staly součástí „velké Prahy“. Trasa pro vozíčkáře vede ze Slunečního náměstí podél Prokopského potoka do Lužin a zpět.
Začátek trasy je na Slunečním náměstí, naproti radnici Prahy 13. Na start je bezbariérový přístup od stanice metra Hůrka. Trasa kříží ulici Suchý vršek a po lávce překonává ulici Jeremiášovu. Z lávky je pěkný výhled do Prokopského údolí. Kolem zastávky MHD se po chodnících projede na ulici K Sopce. Tady je u mostu přes Prokopský potok nejnižší bod trasy. Zde trasa zatáčí vpravo a vede po chodnících podél Prokopského potoka, pod ulicí Jeremiášovou na levou stranu hráze Nepomuckého rybníka. U něj je pod tubusem metra informační panel č. 2.

Od něj trasa sleduje levý okraj centrálního parku až k dalšímu rybníku a u něj uhýbá vlevo na ulici Bronzovou. Po chodníku pod základní školou se trasa napojí na ulici U Jezera. Od 3. informačního panelu trasa opět sleduje levou stranu Centrálního parku na jehož konci směřuje napříč parkem k podchodu pod Oistrachovou ulicí. Za podchodem trasa končí na ulici Mládí vedle KD Mlejn (bezbariérová letní restaurace), zde je infopanel č. 4.

Zpáteční trasa vede opět podchodem pod ulicí Oistrachovou (za podchodem je infopanel č. 5) a opět sleduje levou stranu Cen-trálního parku. Po širokém chodníku vede k rybníku, za ním je infopanel č. 6. a u něj je bezbariérové veřejné WC (otevře-no denně od 9 do 18 hodin, v létě i déle). Od něj trasa směřuje k Nepomuckému rybníku, kde za tubusem metra obejde dětské hřiště s pěknou vyhlídkou na rybník. Pak po rampě a lávce trasa překoná ulici Pod Hranicí. Kolem stanice metra Hůrka se trasa vrací na Sluneční náměstí a přes něj k výchozímu bodu.