Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Vánoční výstavy na Špilberku
Výstavy

Vánoční výstavy na Špilberku

Od 13. listopadu do 25. ledna 2015 budou na Špilberku otevřeny výstavy Karel Franta: Kam i čert může!, kde uvidíte obrázky a obrazy nejen pro děti, a Je přece Štědrý večer, výstava o Vánocích za starých časů.
Karel Franta: Kam i čert může!

V tradičním vánočním cyklu výstav ilustrátorů dětských knih se představí Karel Franta, malíř rozverných čertů, veselých vodníků, malého Vinnetoua a mnoha dalších pohádkových postav. Svými obrázky ozdobil příběhy autorů zvučných jmen, jako je Václav Čtvrtek, Bohumil Říha, Jiří Žáček, nedávno zesnulý Rudolf Čechura, František Nepil či Marie Kubátová. Mnohé z nás doprovázel ve školních lavicích, neboť ilustroval učebnice pro nejmladší žáky, známy jsou jeho série poštovních známek, betlémy či pohádková abeceda. Inspirací pro výstavu se stala kniha čertovských pohádek „Kdyby čert na koze jezdil“, v níž Karel Franta znovu prokázal, že existují čerti, kterých se děti nemusí bát. I když na druhou stranu ve výstavě na děti čeká peklo, interaktivní a hravé, ale peklo…

Je přece Štědrý večer…

Poprvé bude veřejnosti také představena muzejní sbírka starožitných ozdob, pohlednic, hraček a vánočních dekorací z 19. a 20. století. Poeticky laděná výstava nastíní kouzlo doby, kdy děti věřily na Ježíška, a ozdobený stromeček nebyl jen komerční záležitostí. Připomene staré zvyky, recepty na vánoční cukroví našich prababiček i dávno zapomenuté vánoční příběhy. Samozřejmostí bude dílnička pro malé i velké, kde si lze hrát, vyrábět, ale i jen tak spočinout ve vánočním shonu.

Obě výstavy na Špilberku se otevřou 13. listopadu a návštěvníci, kteří přijdou v tento den v čertovském, budou mít do výstavy Karla Franty vstup zdarma!

Znovu se pak čerti potkají 13. prosince na akci Čertovské Vánoce na Špilberku.

Provozovatel

Muzeum města Brna

Špilberk 1
662 24 Brno
Tel.:
+420 542 123 616
Email:
muzeum.brno@spilb...
WWW:
www.spilberk.cz/
GPS:
49,181347 16,587773
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: 90 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Rodinné vstupné: 205 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Šťastné a voskové ve Vida!

Vosk a svíčky k Vánocům prostě patří.
Brno, Jihomoravský kraj

Tady bydlí Akčňákovi – superhravá výstava ve Vida

Vítejte v domě rodiny Akčňákových! Na první pohled vypadá obyčejně, ale v každé místnosti si užijete spoustu zábavy.
Brno, Jihomoravský kraj

Silvestrovský běh – Memoriál Richarda Plcha

Běžecký závod pro všechny, kteří se i poslední den roce chtějí hýbat. Pro nejmenší i pro seniory.
Brno, Jihomoravský kraj

Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně

Výstava svým návštěvníkům přibližuje historicky jedinečnou událost – objevení hrobky faraona Tutanchamona, k němuž došlo v roce 1922 v egyptském Údolí králů. Koná se na Výstavišti Brno v pavilonu C.
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové lety vzducholodí

Snili jste o tom, proletět se vzducholodí, jako v románech Julese Verna? Neobyčejný zážitek si můžete dopřát se společností HaBalon, která let vzducholodí nabízí. Vzduchoplavba je možná třeba na Karlštejn a Velkou Ameriku u Prahy nebo nad hradem Špilberk a Pálavou na Moravě.
Brno, Jihomoravský kraj

Thajské masáže v Brně

Thajská masáž patří mezi nejlepší přírodní metody s celkovým pozitivním vlivem na organismus. Přijďte si k nám odpočinout a načerpat novou energii. Přivítáme vás v autentickém prostředí s profesionálními masérkami.
Brno, Jihomoravský kraj

Kart Arena Brno v Pisárkách

Skvělá krytá motokárová dráha blízko centra Brna s vlastním parkováním a restaurací. Přijďte si užít spoustu zábavy originálním způsobem – čeká vás zde široká klopená zatáčka ve tvaru S a další s úhlem 180°. Motokáry jsou vhodné pro děti, tak i dospělé.
Brno, Jihomoravský kraj

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Voro Brno

OREA Hotel Voro Brno je situovaný v těsné blízkosti brněnského výstaviště, má bezbariérový přístup a zaparkovat můžete na hotelovém parkovišti. Hotel nabízí několik salonků pro konání rodinných oslav či firemních akcích menšího rozsahu.
Brno, Jihomoravský kraj

Faircafe Restaurant & Fairhotel v Brně

Místo honosných názvů ve FairCafe Restaurant nabízí chutná, lokální i cizokrajná jídla ze sezónních surovin.
Brno, Jihomoravský kraj

Congress Hotel Brno

Tento příjemný hotel disponuje největším kongresovým centrem v regionu s nejmodernějším technickým vybavením a vysokou variabilitou. OREA Congress Hotel Brno****, který sousedí s BVV Brno, je bezbariérový a zaparkovat u něj můžete na jednom z hotelových parkovišť.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Prominent – skvělá gastronomie v Brně

Restaurace Prominent nabízí spojení jedinečného místa pro setkání s přáteli či obchodními partnery a zajímavé kulinářské zážitky. Netradiční zpracování tradičních surovin vychází z tradice české a moravské kuchyně.
Brno, Jihomoravský kraj