Úvod > Kalendář akcí > V zahradách Tichého údolí

V zahradách Tichého údolí

Kdy 13. květen 2020 10:00 - 1. listopad 2020 18:00 Výstavy
Exteriérová výstava přístupná v zahradě Braunerova mlýna s nedalekým Ateliérem Zdenky Braunerové představuje na příkladu konkrétních zahrad Tichého údolí podobu zahradní architektury a životní styl obyvatel tohoto unikátního letoviska.
Vilová čtvrť Tiché údolí v Roztokách je považována za nejstarší vilovou čtvrť v českých zemích. Hlavním impulsem pro atraktivitu právě této lokality bylo zprovoznění Severní státní dráhy z Prahy do Drážďan
v roce 1851. V kombinaci s malebnou krajinou i existencí historického sídla se stalo Tiché údolí místem pro výstavbu vil bohatými pražskými měšťany. Také blízkost Levého Hradce či původní přemyslovské stezky poukazující na kořeny českého národa mohly mít na výběr této lokality v době národního obrození nemalý vliv. Roztoky jako letovisko byly také propagovány v časopisech a staly se oblíbeným cílem jednodenních výletů i sezónních pobytů.

Do výstavy byly zvoleny zahrady, ke kterým se podařilo získat dostatek
archivních materiálů, stavebních plánů i dobových fotografií a které bylo možné navštívit. Svou polohou na kraji Tichého údolí výstava přímo vybízí k následné procházce vilovou zástavbou, která v Tichém údolí vznikala od poloviny 19. století.

Výstava je volně přístupná v běžné otevírací době v zahradě Braunerova mlýna na adrese Riegrova 5, Roztoky.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 6. 2020