Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Tkaní na hřebenovém stávku
Kurzy a workshopy

Tkaní na hřebenovém stávku

Oblíbené workshopy pro širokou veřejnost na Klinice techniků startují již 21.1. krásnou rukodělnou akcí. Tkaní na hřebenovém stávku je jednoduchá textilní technika využívaná od pravěku až do současnosti.

Tkaní na hřebenovém stávku je jednoduchá textilní technika využívaná od pravěku až do současnosti. Zatímco v posledním století ji nejčastěji můžete vidět na krojích, tkanice vyrobené touto technikou mohou mít daleko širší využití. Přijďte si vyrobit tkanici – naučíte se vyznat v návodu, jak připravit osnovu i jak tkát. Výsledek, tedy svou vlastnoručně utkanou tzv. hřebenovku, pak můžete použít jako čelenku do vlasů, opasek nebo jen jako šňůrku na zavázání třeba dárečku.

Věková skupina
15-99 let
 

Provozovatel

DDM Ulita Praha 3

Na Balkáně 2866/17a
Praha 3
130 00 Praha 3
Tel.:
+420 222 990 330
Email:
info@ulita.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.ulita...
WWW:
https://www.ulita...
GPS:
50,094574 14,481791
 
Region:
Praha
Město:
Praha 3
Tipy na výlet:
Praha 3 a okolí
 

Vstupné

Cena: 400 Kč

Poznámka:za osobu (v ceně materiál)

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Deskohraní na Klinice techniků

Přijďte se pobavit na naše deskohraní!
Praha 3, Praha

Noc a den v Ulitě

Navštivte Kliniku Techniků netradičně. V rámci noci domečků se můžete přijít podívat na kroužky i si vyzkoušet , co všechno nabízíme.
Praha 3, Praha

Deskohraní na Klinice techniků

Přijďte se pobavit na naše deskohraní!
Praha 3, Praha

Keramická dílna – nevadnoucí květiny

Vytvoříme květiny na zahradu, které nám neuvadnou. Zvládnou to i úplní začátečníci. Stačí jen chtít a přijít. Oblíbená lektorka Magda Votrubová vás to ráda naučí.
Praha 3, Praha

Aktivity v okolí

Geografický střed hlavního města Prahy

Víte, kde se ukrývá přesně stanovený geografický střed Prahy? Najdete jej na Praze 3, u dětského hřiště na Balkáně.
Praha 3, Praha

DiscGolfPark Krejcárek

Přijďte si zahrát Discgolf – aktivitu pro každého. Pravidla vychází z golfu, ale místo odpalování míčku holí, házíte létající disky, které se snažíte umístit na co nejmenší počet hodů do discgolfového koše. Hráč, který projde celé hřiště s nejmenším počtem hodů, se stává vítězem.
Praha 3, Praha

Poplach v galerii – úniková hra pro všechny

Dokážete vyřešit záhadu ztraceného obrazu? Monet, Picasoo, Matisse, Warhol a další. V galerii na Váš čeká překvapení v podobě nové únikové hry.
Praha 3, Praha

Prahou za strašidly

Procházka centrem Prahy určená pro rodiny s dětmi od 4 do 8 let nebo MŠ a děti z 1. a 2. třídy ZŠ. Děti se zajimavou formou seznámí se Staroměstským náměstím, Josefovem, Karlovým mostem nebo Vyšehradem.
Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Camp Žižkov Prague – zelená oáza klidu na Pražačce

Camp Žižkov Prague se nachází v městské části Praha 3 – Žižkov, uprostřed obytné čtvrti v areálu Pražačka a nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství aktivit k využití volného času.
Praha 3, Praha

Restaurant Bohemia v hotelu Step

Hotelový komplex s rozsáhlým kongresovým, sportovním a wellness zázemím. Hotel nabízí moderní pokoje a apartmány, které jsou klimatizované. Hosté oceňují výběr restaurací s tradiční českou i mezinárodní kuchyní.
Praha 9, Praha

Hotel Olympik v Karlíně

Hotel Olympik je dominantní výšková budova v Karlíně. Spolu s celým komplexem se nachází u sídliště Invalidovna. Byl postaven především kvůli chystaným neuskutečněným Olympijským hrám v Praze 1980.
Praha 8, Praha

Hotel Carol

Hotel Carol je skutečnou oázou klidu, ve které si můžete užívat zasloužený odpočinek po prohlídce Prahy nebo po náročném obchodním jednání.
Praha, Praha