Úvod > Co chcete dělat? > Plavecký bazén Pražačka
Plavecký bazén Pražačka
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Životní styl

Plavecký bazén Pražačka

Bazén s nejteplejší vodou a s krásným výhledem na Prahu. Jedná se o bazén velikosti 26 x 14,5 m a hloubky od 1 do 1,60 m. Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy.
Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy. V areálu Pražačka si jistě každý dokáže najít mnoho příležitostí jak si užít. V areálu naleznete krytý i venkovní bazén, saunu, posilovnu, hřiště pro volejbal, nohejbal, tenis i basketbal a fotbal a dětské dopravní hřiště.
 
V krytém bazéně s nejteplejší vodou v Praze můžete plavat na prostoru 26 x 14,5 metrů a zároveň si užívat nádherného výhledu na hlavní město. Hledáte-li kromě vody také sluneční paprsky, je pro vás připraven venkovní 25 metrů dlouhý vyhřívaný bazén, zpevněná i travnatá plocha kolem bazénu je určena pro odpočinek i relaxaci.

Letní bazén bývá v porvozu od června do září. U bazénu jsou převlékárny s WC a sprchami s teplou i studenou vodou. Večerní plavání ve všední dny o prázdninách při umělém osvětlení. Po dobu provozu je bazén hlídán kvalifikovanými plavčíky. U bazénu je k dispozici malé občerstvení se širokým sortimentem pití i jídla. Na své si nově přijdou také rodiny s dětmi, senioři či neplavci. Bazén jsme rozdělili do tři zón, abychom vyhověli požadavkům úplně každého.


Tři funkční zóny a co se v nich nachází:

  • plavecká - místo výhradně určeno plavcům, ve čtyřech drahách dlouhých 16,7 metrů mohou kondiční plavci cvičit svá tempa od ranních 6:00 do 8:00 a poté po celý den od 10:00 do 21:30, so+ ne od 10.00 do 20.00.
  • relaxační - vířivky a oddychová zóna je tu pro všechny, kteří se chtějí přijít zchladit a relaxovat, relaxovat můžete také na vyvýšené terase s pohledem na Prahu
  • rodinné s atrakcemi pro děti – část, ve které se děti mohou vyzkoušet svou mrštnot na prolézačkách a přitom budou v bezpečí padat do vody jako do peřiny


Pražačka má velice dlouhou otevírací dobu, a proto není problém užívat si plavání ihned po ránu před tím, než půjdete do práce, nebo až večer jako příjemné zakončení dne. Pokud vás pouhé plavání nebaví, můžete zkusit některý ze sportů, které se cvičí ve vodě, jako aquaerobic nebo aquagymnastika. Také je samozřejmě důležité, aby se každé dítě v určitém věku naučilo plavat, proto plavecký areál Pražačka nabízí lekce plavání pro děti a matky s dětmi.

Terasa pro 150 osob je otevřena od 11:00 hod do 19:00 hod jen pro návštěvníky bazénu, po 19:00 hod. se samostatným vstupem do 23:00 hod. Terasa se nachází v klidném prostředí v zeleni s krásným výhledem na Prahu.