Historické a vojenské akce

Za pohádkou na Zubačku

0 z 5 (0x hodnoceno)
1 nejméně / 5 nejvíce
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prozkoumejte aktuální akce v regionu Liberecký kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
V sobotu 20. července můžete na Zubačku vyrazit za pohádkou. Pro děti bude připraven pohádkový okruh okolo nádraží v Kořenově, jezdit budou zvláštní ozubnicové vlaky.
Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem a Harrachovem bude tvořit historický motorový „Singrovka“ M240.056, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.003. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách.

V Kořenově bude pro děti připraven pohádkový okruh pro děti dlouhý cca 4,3 km, kde budou plnit různé úkoly. Start a cíl je u Výtopny Kořenov od 10 do 15 hodin, startovné 50 Kč. Proběhne i soutěž o nejhezčí kostým, vítězové budou odměněni.

V Kořenově můžete také navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.

Od Liberce a Jablonce do Tanvaldu a Kořenova můžete vyrazit historickým autobusem, který vypraví Boveraclub.

Kontakt

Železniční společnost Tanvald o.p.s.
Krkonošská 256, 468 41 Tanvald

E-mail: info@zubacka.cz
Telefon: +420 603179136
Web: wwww.zubacka.cz

Region: Liberecký kraj
Oblast: Jizerské hory
Město: Tanvald
Tipy na výlet: Tanvald a okolí

Schválila redakce Kudy z nudy.

Nahlásit neaktuální obsah

Certifikace a další informace

Související témata