Úvod > Kalendář akcí > Zahájení sezóny na Zubačce
Akce pro děti

Zahájení sezóny na Zubačce

I na rok 2022 připravuje Železniční společnost Tanvald akce na jediné české ozubnicové trati z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova. Těšit se můžete na zvláštní vlaky na jediné české ozubnicové trati, na den dětí v Kořenově a na mnoho dalšího.
Zvláštní vlaky na ozubnicové dráze mezi Tanvaldem a Kořenovem bude tvořit historický motorový „Singrovka“ M240.056, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“ T426.003. Mezi Kořenovem a Harrachovem bude cestující vozit motorový vůz „Orchestrion“ M152.0604 s vozy Balm a motorovou lokomotivou „Rosnička“ T334.0866. Tato historická lokomotiva i motorový vůz patří spolku Kolej-klub.

Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádražích v Tanvaldě a v Kořenově nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách.

V Kořenově bude pro děti připraven tradiční den dětí plný her a soutěží včetně soutěže o nejhezčí obrázek Zubačky. Pro děti máme připraveno spoustu cen. V promítacím sále stanice Kořenov bude pro děti připraveno divadelní představení „O kmotru zajíci“ od divadelního souboru Kordula.

V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.
Návštěvníky, kteří se do Kořenova chystají autem, žádáme, aby při parkování dbali dopravních předpisů a pokynů pořadatelů.
 

Program v Kořenově

  • den dětí
  • soutěž v malování Zubačky
  • loutkové divadlo Kordula „O kmotru zajíci“
  • Muzeum ozubnicové dráhy
  • Výtopna Kořenov
  • Důlní železnice
  • jízdy historických autobusů na Jizerku a do Příchovic

Provozovatel

Železniční společnost Tanvald, o.p.s.

Krkonošská 256
512 46 Tanvald
Tel.:
+420 603 179 136
Email:
info@zubacka.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zubacka.cz/in...
GPS:
50,743468 15,311367
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Město:
Tanvald
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa v lese

Chalupa v lese

Tanvald, Liberecký kraj
Kemp Tanvaldský Špičák

Kemp Tanvaldský Špičák

Tanvald, Liberecký kraj