Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Slavkovský koštýř 2014
Hudební a divadelní akce

Slavkovský koštýř 2014

1. ročník akce nazvané Slavkovský koštýř. V sobotu 12. července se na nádvoří Panského domu na Palackého nám. ve Slavkově u Brna můžete těšit na ochutnávku vín z různých oblastí Moravy.

Prezentovat své produkty budou vinařství BONUS EVENTUS, SPIELBERG, ARTE VINI, DUFEK, SUSKÝ nebo KOŠULIČ.

Začátek akce je plánován na 14 hodin. Během odpoledne se můžete také těšit na bohatý doprovodný hudební program. Svým vystoupením vám posezení u dobrého vína zpříjemní Duo Kontrast – Olga Shytová a Martin Macíček jsou absolventy Rivenské konzervatoře a brněnské akordeonové třídy Mgr. Nikolaje Petruka.

Specializují se především na francouzský šanson, argentinské tango a ruskou lidovou píseň. V jejich osobitých úpravách si však můžete vyslechnout i klasické a populární skladby.

Kromě mnoha uměleckých úspěchů v České republice jsou také držiteli prvního místa na mezinárodní akordeonové soutěži ve Vídni a druhého místa na mezinárodní soutěži v italském Lancianu. Jejich špičková profesionální úroveň a originální repertoár jsou zárukou jedinečného hudebního zážitku.

Vinařští romantici, to je název dalšího hudebního seskupení, které je složené z osobností známých v současné době především z oblasti vážné hudby a z divadelních či televizních inscenací. Jedním z hlavních postav Vinařských romantiků je herec Zdeněk Junák, kterého jste měli možnost vidět v roli moderátora a zpěváka na posledním Městském plesu ve Slavkově, kde sklidil svým vystoupením velký úspěch. Finále sobotního dne bude v rukou Strážnické cimbálové muziky Michala Miltáka, která byla založena v roce 1973 a již od prvopočátků si vytvářela osobitou tvář. Staví na objevném a dosud málo hraném repertoáru lidových písní ze strážnického Dolňácka, Uherskohradišťska, Podluží, Kopanic, Slovenska a Maďarska. V současné době hraje v obvyklém nástrojovém obsazení – dvoje housle, klarinet, cimbál, violový kontr a kontrabas. Během dosavadního období existence prošla kapelou celá řada vynikajících muzikantů a zpěváků. Je také držitelem mnoha ocenění jak z České republiky, tak ze zahraničí (např. zlatá medaile za vynikající výkon z italské Gorizie).

Díky bohatosti repertoáru a podmanivému projevu dokáže tato muzika uspokojit i ty nejnáročnější posluchače.

Vstupenky budou k dispozici v předprodeji v infocentru na Palackého náměstí 1, tel.: 513 034 156, e-mail: infocentrum@zamek-slavkov.cz nebo v den konání akce na nádvoří Panského domu.

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Společenského centra Bonaparte.

Od hlíny k hliníku aneb z domácností našich babiček

Poklady nejen z depozitářů. Ve sbírkovém fondu zámku Slavkov-Austerlitz se nachází množství zajímavých předmětů z různých oblastí lidské činnosti.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Vánoční škola vaření s Romanem Paulusem

Přijďte nasát vánoční atmosféru do SPIELBERGU. Naučte se vykouzlit netradiční vánoční menu pod vedením Romana Pauluse.
Archlebov, Jihomoravský kraj

Kluziště Salesiánské centrum v Brně-Líšni

Nabruste brusle, oblečte teplé ponožky a vyrazte s dětmi bruslit do Saleska. Bruslí se zde každý den.
Brno-Líšeň, Jihomoravský kraj

Vůně ženy – Scent of a Woman

Výstava iránské malířky Rihany S. Ghavipanjeh.
Brno-Vinohrady, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Bitva tří císařů

Naučná stezka obsahuje 29 mapových panelů se situací bitvy, podobiznami velitelů, schématy hlavních bitevních operací a texty, které popisují situaci 2.12.1805. Panely jsou umístěny na vhodných pozorovacích stanovištích při stávajících komunikacích.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Svatba na zámku ve Slavkově u Brna

Skutečně romantickou svatbu můžete mít v krásném barokním prostředí zámku Slavkov u Brna. Svatební obřady na zámku probíhají pod širým nebem v atraktivním zámeckém parku ve francouzsko-anglickém stylu, na nově zrekonstruovaném zámeckém nádvoří či přímo v interiéru zámku.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Wings

Restaurace v centru historického města Slavkov u Brna, kterou baví vařit a ráda pracuje s čerstvými a sezonními surovinami.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Hotel Olga ve Slavkově u Brna

Rodinný hotel s vlastní restaurací a soukromým parkovištěm blízko historického centra a zámku. Rautové snídaně (pečivo, sýry, šunka, salám, máslo, marmeláda, jogurt, paštika, müsli, vejce, párky, čaj, káva, džus...).K dispozici společná kuchyňka (lednice, vařič, rychlovarná konvice) www.olgahotel.cz
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Zámecká restaurace Austerlitz

Restaurace nabízí příjemné prostředí, které je sladěno v barokním stylu, stejně jako slavkovský zámek. Naprostým skvostem Černé kuchyně je ručně kovaný gril, na kterém je možné připravit pro vaše mlsné jazýčky téměř cokoliv.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Slavkovský pivovar ve Slavkově u Brna

Pivovar ve Slavkově u Brna vyrábí jak spodně kvašená piva plzeňského typu, tak i jiné druhy speciálních piv. Piva jsou vyrobena z kvalitních přírodních surovin, jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, a tím si zachovávají svou plnou chuť, živé kultury, vitamíny a minerální látky.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj