Úvod > Kalendář akcí > Šamajim 2020 - festival židovské kultury v Třebíči
Tanecní soubor Yocheved
"> Tanecní soubor Yocheved "> Festival Šamajim
6.8.
8.8.
+ Přidat foto

Šamajim 2020 - festival židovské kultury v Třebíči

Kdy 6. srpen 2020 - 8. srpen 2020 Festivaly
17. ročník festivalu židovské kultury, šest dní plných koncertů, přednášek, akcí pro děti i dospělé. Těšit se můžete na přednášky, koncerty, festivalové prohlídky a degustace vína, whisky nebo třeba pekařskou dílnu. Koná se 6.8. až 8.8. 2020.

Originální možnost, jak se seznámit s třebíčskou židovskou čtvrtí Zámostí, zapsanou společně s románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa mezi památkami UNESCO, je každoroční festival židovské kultury Šamajim.

Na koncertech zaznívá klezmer i chasidské písně, pořádají se divadelní představení, taneční vystoupení a přednášky. Speciální program je určen pro rodiny s dětmi, probíhají autorské i tematické výstavy a výuka klezmerových, balkánských a lidových tanců.

Židovská kultura k Třebíči neodmyslitelně patří, je zde zakořeněna od dávných dob. Židé, jejich tradice, zvyky i historie dlouho se prolínaly dějinami našeho města. Ač byla za druhé světové války tato linie násilně přerušena a téměř vymizela, daří se ji dnes díky festivalu židovské kultury Šamajim, oslavám jednotlivých svátků a dalším akcím stále udržovat a hlavně nezapomínat. Festival je nejen místem, kde se můžete dozvědět mnoho o židovské kultuře. Je ale hlavně místem setkávání - skvělých muzikantů, výtečných umělců, zajímavých osobností a především vás, našich návštěvníků a mnohaletých festivalových přátel.
 

).
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 12. 2019
7.6.
O chaloupce z perníku, O kůzlátkách

O chaloupce z perníku, O kůzlátkách

Třebíč, Vysočina
12.6.
Frenciz

Frenciz

Třebíč, Vysočina
18.6.
Čtení o Třebíči

Čtení o Třebíči

Třebíč, Vysočina
19.6.
Marta Kloučková duo

Marta Kloučková duo

Třebíč, Vysočina