!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Průvod králů
Historické a vojenské akce

Průvod králů

Kdy 17. září 2021 16:0018. září 2021 17:00
Historickým centrem královského města Kutné Hory projde jedinečný průvod českých králů, kteří vládli v období gotiky v českých zemích. Průvod doplní středověké ležení a dobové stánky.

V sobotu 18. září 2021 projde Kutnou Horou průvod českých králů, kteří v době gotiky vládli v českých zemích. Panovníky doprovodí jejich manželky i milenky, následníci, šašci, bubeníci. Na zastaveních se dozvíte podrobnosti z jejich životů, shlédnete dobové tance na dobovou hudbu. Akce je jedinečná v celé Evropě. Králové budou řazeni časově ti nejstarší nejdřív. Průvod povede dvůr Vratislava II  a zakončí Jagiellonci. Na jiných akcích můžete vidět max. jednoho krále, tady hned 19, možná víc.

Průvod zpestří šašci, bubeníci, kejklíři. U dobových stánků se nasytíte, napijete, koupíte nějaký suvenýr či ozdobu. Hry a soutěže budou nejen pro děti. Průvod doplní v Breuerových sadech historické ležení.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 20. 4. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Cafe Dačický

Cafe Dačický

Kutná Hora, Střední Čechy
Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Vila U Varhanáře

Vila U Varhanáře

Kutná Hora, Střední Čechy