Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Probouzení Kutné Hory 2012
Probouzení 2011
Historické a vojenské akce

Probouzení Kutné Hory 2012

Probouzení Kutné Hory 2012 – Tentokrát o lidech hříšných a činech ohavných ve stříbrném městě! Dámy a páni, poslyšte povídání o lidech hříšných a činech ohavných, které se na Horách Kutných udály.
Již posedmé budeme společně probouzet stříbrné město do nové turistické sezóny. Po volbách královských se však pohroužíme do temné historie Kutné Hory a podíváme se nejznámější kriminálníky a soudní případy, které se nesmazatelně zapsaly do historie města. Zločin, trest a právo se v Kutné Hoře zabydlí v sobotu 31. března. Od 15.00 hod začneme besedou s autorem scénáře Četnických humoresek, panem Michalem Dlouhým, v Městské knihovně. Vyprávění z temné historie Hor Kutných začneme v 17.00 hod na náměstí Národního odboje Hilsneriádou, s našimi průvodci se pak vydáme směrem k Vlašskému dvoru. „Kriminální den“ však zakončíme s úsměvem při vystoupení „zpívajícího právníka“ Ivo Jahelky v kině Modrý kříž.

Program:
15.00 – Městská knihovna Beseda o četnících a Četnických humoreskách se scénáristou Michalem Dlouhým v Městské knihovně
17.00 Nám. Národního odboje slavnostní zahájení Hilsneriáda! U památníku K. H. Borovského – Přece zrádcem nebudu! Sad Dr. Pacáka O tom strašlivém mordu! Nádvoří Vlašského dvora Smilné sodomstvo, aneb zase ten frejíř Dačický!
19.30 Kino Modrý kříž Koncert „zpívajícího právníka“ Ivo Jahelky (vstupné 100,-Kč)

Co se však pod názvy jednotlivých scének skrývá, to už Vám neprozradíme, na to se musíte přijet podívat k nám. Vydejte se s námi po stopách hříšníků na Horách Kutných!

Advent na Hrádku

Tradiční a návštěvníky velmi oblíbená akce Advent na Hrádku: vánoční výstava loutek s fotokoutkem a soutěží pro celou rodinu, tematická výtvarná dílna, představení loutkového divadla a jarmark s tradičními vánočními výrobky před Hrádkem.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Královské stříbření Kutné Hory 2023

Znovu se otevírají brány do historie Kutné Hory a doby největší slávy královského horního města. Přijíždí král Václav IV. s chotí Žofií a celým dvorem. Královské stříbření Kutné Hory bylo pro rok 2022 zrušeno a uskuteční se opět až v roce 2023.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Cesta předurčena osudem – Květa a Jitka Válovy

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře se 6. listopadu otevře pro veřejnost výstava sester-dvojčat Květy a Jitky Válových s názvem Cesta předurčena osudem, která představí životní dílo těchto dvou výrazných osobností u příležitosti stého výročí jejich narození.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Tajnosti – Šárka Trčková

Výstava Šárky Trčkové Tajnosti představí křehké a bezprostřední akvarely, drobné malby i rozměrné grafiky této umělkyně, které vypovídají o její posedlosti prací, živelném vztahu k barvě a mistrném ovládnutí širokého spektra výtvarných technik.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Kamenná kašna v Kutné Hoře

Krásná a mohutná kašna uprostřed malého náměstíčka je jedním ze symbolů Kutné Hory. Kvůli narušení pramenů důlní činností musela být voda přiváděna do města ze vzdálených míst. Kamenná kašna sloužila jako rezervoár vzácné pitné vody až do roku 1890.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Vyhlídkové jízdy na rikše v Kutné Hoře

Poznejte Kutnou Horu ze sedačky rikši! Nechte se svézt na rikše a objevte tak krásy Kutné Hory. Rikša je vybavena elektromotorem. Můžete si vybrat z 5-ti různých tras, případně se domluvit individuálně, např. na odvozu na kutnohorské pivo.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Knihtiskárna – Muzeum Kutná Hora

Rádi vás přivítáme v zážitkové expozici historie knihtisku. V naší expozici nenajdete nápisy nesahat! Nikde žádné ohrádky, ani šňůry. Nabízíme zážitkové prohlídky, skupinové workshopy a tvůrčí semináře pro děti i dospělé! Řadu exponátů si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Rixahora – prohlídky Kutné Hory z rikši

Nechte se provézt Kutnou Horou a užijte si unikátní okružní jízdu pomocí čtyřkolky, která vás proveze po historickém městě stříbra.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Dačický – staročeská kuchyně a jiné dobroty v Kutné Hoře

Staročeská stylová restaurace Dačický nabízí tradiční české a staročeské pokrmy, šest druhů piv, moravská vína. Své jméno restaurace zdědila po Mikuláši Dačickém z Heslova (1555 – 1626), nejslavnějším kutnohorském rodákovi, renesančním bouřlivákovi, pijákovi a milovníkovi žen.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Hotel Opat v Kutné Hoře

Hotel nabízí ubytování v 15 stylově zařízených pokojích a apartmánech v jednom z nejstarších kutnohorských patricijských domů. Hotel se nachází přímo v historickém centru města Kutná Hora. Máte tak na dosah jedinečné historické památky zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Penzion Soukeníkův dům

Výběr nábytku, rozmanitých doplňků, a především vaše pohodlí jsme konzultovali s hotelovými designéry, proto je každý pokoj zcela unikátní. Standardem jsou kvalitní materiály a precizní práce truhlářů, kovářů i dalších místních řemeslníků.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický leží v centru Kutné Hory mezi restaurací Dačický a rodným domem Mikuláše Dačického, jen 5 min. chůze od sv. Barbory. Každý ze čtyř apartmánů a tří pokojů má svůj jedinečný vzhled a je inspirován historií Kutné Hory. V
Kutná Hora, Středočeský kraj