!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pozvánka na vernisáž - léto ve Sladovně začíná novou výstavou o létání
Akce pro děti

Pozvánka na vernisáž - léto ve Sladovně začíná novou výstavou o létání

Kdy 2. červenec 2020 16:00 - 18:00
Vernisáž nové zážitkové výstava pro děti a jejich rodiny o lidské touze létat - LEŤME VYSOKO! Vernisáž s doprovodným programem skupiny akrobatů V.O.S.A. proběhne v ulicích Písku a před Sladovnou mezi 16 a 18 hodinou.
Nová zážitková a interaktivní výstava pro celou rodinu! Přijďte společně hledat odpovědi na zvídavé otázky vašich dětí, hravou a zábavnou formou, tak jak je už ve Sladovně zvykem.

Zažijete svět létání a fyzikálních zákonů na vlastní kůži. Vydejte se s dětmi na cestu od počátků létání, přes inspiraci u létajících zvířat a rostlin až po etické otázky a ekologické dopady dnešní podoby létání. Nakouknete do přírodní laboratoře, vypustíte si vlastnoručně vyrobenou raketu, nebo si vyzkoušíte jaké to je když vám narostou křídla.

Jaká nás čeká budoucnost?
Děti se dozví o budoucnosti létání, ať už to jsou létající auta, nebo dobývání vesmíru. Probíhající technologický vývoj má ale také své ekologické dopady a vyvolává etické otázky s nimiž se generace dnešních dětí v jejich životech jistě potkají. I tuto oblast výstava dětem přiblíží a přiměje se ptát dál...

Výstavu pro vás spolu s týmem Sladovny připravili úpravou původní výstavy vídeňského dětského muzea ZOOM Objevárium a UUUL, zastoupené Terezou Dobiášovou, Karey Rawitscher a Lukášem Urbancem.

Výstava je vhodná pro děti od 6 let. Mladší děti si ji mohou užít s větší pomocí dospěláků, ani ti se určitě nudit nebudou.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí