Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Dragoun v Písku
Kultura

Galerie Dragoun v Písku

Na jednom místě můžete vidět sbírku děl akademického malíře, krajináře a portrétisty Františka Romana Dragouna. Rozsáhlé dílo, za které obdržel mnoho významných cen, odráží jeho vlastenectví a velkou lásku k rodnému kraji, lidem a přírodě.
V Písku zná jméno Dragoun asi každý. Ti, kteří se zajímají o hudbu, znají Romana Dragouna, skvělého hudebníka a skladatele. Ti, kteří se zajímají o výtvarné umění, znají jeho otce akademického malíře Františka Romana Dragouna. Malíře, který miloval své rodné město a jehož krajiny, portréty nebo kresby byste našli v mnoha píseckých rodinách. V jedné rodině byste ale donedávna našli ucelenou sbírku tohoto akademického malíře, od malých kreseb až po velká plátna. Tato unikátní sbírka byla předána do správy Spolku Galerie F. R. Dragouna, jehož cílem je uchování dědictví ak.mal. Františka Romana Dragouna.

Aby se s celoživotním dílem tohoto významného regionálního umělce mohla seznámit a těšit i veřejnost, otevírá spolek v Písku zcela novou galerii – Galerii Dragoun – se stálou výstavou děl F. R. Dragouna.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v centru města Písek

Apartmány v centru města Písek

Písek, Jihočeský kraj
Ubytování U Zlaté Koule v Písku

Ubytování U Zlaté Koule v Písku

Písek, Jihočeský kraj
Hotel Biograf v Písku

Hotel Biograf v Písku

Písek, Jihočeský kraj