Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Podzimní Doba hradištní, Svatojiřská drakiáda
Společenské akce

Podzimní Doba hradištní, Svatojiřská drakiáda

Na Hradišti Libušín uvítáme draky všech plemen i jejich chovatele, ale i návštěvníky bez draků, kteří přijdou povzbudit, zasoutěžit si, podívat se na rytířksý souboj, dozvědět se něco o středověkých zbraních, zastřílet si z luku či kuše. Pečete? Přivezte Váš výrobek do soutěže o nejlepší štrúdl!

Každým rokem pořádá Česká svaz ochránců přírody Kladensko akce pro veřejnost na Hradišti Libušín. Druhým rokem je součásti Podzimní Doby hradištní i drakiáda.

Návštěvníci si budou moci také projít na jaře otevřenou naučnou stezku, podívat se do zvonice, opéci si výborné buřty nebo klobásy. V úvodu nám zahraje flétnový soubor Carduelis a jaká je spojitost hradiště s draky? Dozvíte se na Podzimní Době hradištní.

Pro motoristy: Zaparkovat je možno v části obce Libušín – Důl (na trase Kladno – Rozdělov – Smečno), nebo v Libušíně u bývalého koupaliště a pak po zelené turistické značce.
 

Provozovatel

Český svaz ochránců přírody Kladensko

U sv. Jiří 36
273 06 Libušín
Tel.:
+420 774 483 104
Email:
info@csopkladensk...
WWW:
www.hradistelibus...
GPS:
50,161927 14,037165
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Čertoviny na Mayrovce

V pondělí 5.12.2022 proběhnou v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích, již tradiční Čertoviny na Mayrovce. Náš důl navštíví sv. Mikuláš i s andělským doprovodem a jámovou budovu opět obsadí tlupa nevyzpytatelných čertů.
Vinařice, Středočeský kraj

Paleoart

Autorská výstava maleb pravěkého života v podání Jiřího Svobody a Davida Bergera.
Vinařice, Středočeský kraj

Vánoční světlo

Přijďte k nám načerpat voňavou vánoční atmosféru.
Kladno, Středočeský kraj

Modelářská výstava v Kladně

Výstava, kde ožije svět kladenských modelářů. Letadla, lodě, vlaky, auta i vojenská technika.
Kladno, Středočeský kraj

Hradiště Libušín – nejvýznamnější přemyslovské hradiště v Čechách

Hradiště Libušín, ležící ve stejnojmenné obci nedaleko Kladna, je kombinací historie, přírody i ukázky negativního vlivu člověka na krajinu a snah o nápravu.
Libušín, Středočeský kraj

Kostel Nejsvětější Trojice ve Smečně

Původně gotický chrám je ze 3. čtvrtiny 14. stol (jeho presbytář je sakristií dnešního kostela). Současná podoba je renesančně-gotická z roku 1587. Nejhodnotnější je oltář od Ignáce Platzera a varhany jsou nejstarší dochované varhany v českých zemích.
Smečno, Středočeský kraj

Renesanční varhany ve Smečně – nejstarší funkční varhany v Česku

Varhany v kostele Nejsvětější Trojice ve Smečně jsou považovány za jedny z nejstarších v Čechách. Skříň varhan pochází pravděpodobně z roku 1587.
Smečno, Středočeský kraj

Zámek Smečno

Zámek byl původně gotickou tvrzí z roku 1460. V 16. století byl přestavěn na renesanční arkádový zámek s gotickou věží. Do roku 1798 patřil rodu Martiniců. V polovině 18. století byl znovu upraven, ale zachoval si původní vzhled. V zámecké zahradě se nachází salla terrena z roku 1730.
Smečno, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlina 2AD v Kačicích

Podnik 2AD v Kačicích na Kladensku je schopný vyrobit až 100 druhů této studené pochoutky. Před populárním podnikem se často stojí fronty. Druhy zmrzlin jsou zde opravdu různorodé, například angreštová, arašídová, kaštanová, jablečný koláč, punčová, zázvorová, maková, rebarborová…
Kačice, Středočeský kraj

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe – kavárna prvorepublikového stylu. Vyberte si u nás z široké nabídky dezertů a zmrzlin vlastní výroby a poznejte, jak chutná řemeslo dělané s láskou.
Kladno, Středočeský kraj

Sport Hotel Sletiště v Kladně

Hotel je součástí komplexu sportovišť Sportovních areálů města Kladna, tudíž je ideálním výchozím bodem pro sportování i relaxaci.
Kladno, Středočeský kraj

Pivovar Starokladno – pivo vařené s láskou, poctivostí a péčí

Pivovar Starokladno započal svou staronovou historii v roce 2009, když v prostorách restaurace u Kozlíků otevřel pivovar, který pak navázal na pětisetletou tradici vaření piva na Kladensku.
Kladno, Středočeský kraj