!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > O tišnovských hodech. O tišnovském pivu
Hodové zátiší
"> Hodové zátiší
25.9.
31.12.
+ Přidat foto
Výstavy

O tišnovských hodech. O tišnovském pivu

  • 25. září 2021 13:0031. prosinec 2021
Zveme do Muzeu města Tišnova na výstavu o tišnovských hodech s podtitulem Tišnovské hody buďte pozdraveny! Výstavu o hodech doprovodí výstava věnovaná pivu a jeho stopě v historickém i současném Tišnově.
Odborně se na této části výstavy podílela PhDr. Irena Ochrymčuková z Podhoráckého muzea. Najdete zde exkurz do historie hodů v Tišnově, podhorácký kroj včetně popisu jeho rekonstrukce a seznámíte se symboly hodů a jejich významem. Zjistíte, proč se o hodech popravoval kohout a jak to s tišnovským kohoutem dopadalo v minulých letech. 

Výstavu o hodech doprovodí výstava věnovaná pivu a jeho stopě v historickém i současném Tišnově. Seznámí vás s právovárečnými domy. Zjistíte, že i počet šenků, hospod či restaurací býval úctyhodný. Uvidíte, jakou podobu, vůni a chuť dnes mají ingredience pro vaření piva, tedy chmel a slad. S touto částí výstavy nám pro změnu pomohli pokračovatelé tradice vaření piva v Tišnově, místní pivovary Tišnovské pivo, Pivovar Květnice a Grádo.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Tišnovská rychta

Tišnovská rychta

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Tišnov

Pivovar Tišnov

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Grado v Tišnově

Pivovar Grado v Tišnově

Tišnov, Jižní Morava