Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Řemesla na statku
Ošatky ze slámy
Lidová řemesla a trhy

Řemesla na statku

Již po šesté, se o tradiční Třebízské pouti, setkáte na Cífkově statku ve Třebízi (kousek za Slaném, okr. Kladno) s řemeslníky .
Tradičně, již šestý rok, je na nádvoří skanzenu – Cífkova statku ukázka tradičních řemesel a současné kreativní tvorby. Letos se můžete těšit na opravdu zajímavá řemesla. Pletení košíků a ošatek z proutí, slámy , pedigu...

Své zručnosti předvede i řezbář, výrobci dalších tradičních řemesel – paličkovaná krajka, krosienky, síťování, předení na kolovrátku , malování perníčků ... Připraveny jsou ukázky i dílny pro příchozí ... pro děti i dospělé.

Provozovatel

Kreativní ateliér Čtyřlístek

Cífkův statek, č.p. 1
274 01 Třebíz
Tel.:
+420 607 733 413
Email:
ctyrlistekmb@sezn...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.faceb...
GPS:
50,225368 14,105737
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Adventní vycházka s překvapením

Oblíbená vycházka slavnostně rozzářeným městem Slaný.
Slaný, Středočeský kraj

Adventní vycházka s překvapením

Zastavte se na chvíli v adventním čase, zapomeňte na všechen shon a nechte se okouzlit předvánoční atmosférou slavnostně rozzářeného města Slaný.
Slaný, Středočeský kraj

Duel Commander

Rádi bychom vás pozvali na páteční FNM turnaj v MtG.
Slaný, Středočeský kraj

Pokémon liga

Rádi bychom vás pozvali na sobotní ligu DWG ve formátu standard.
Slaný, Středočeský kraj

Přírodní památka Slánská hora

Přírodní památka Slánská hora je kousek od středu města a tvoří dominantu krajiny. Dnes zalesněná hora je nejjižnějším výběžkem sopečné činnosti Českého středohoří. Skály jsou s charakteristickou sloupcovou odlučností a na jižním svahu byl v minulosti lom.
Slaný, Středočeský kraj

Via ferrata Slánská hora

Slánská hora, východně od Slaného, je oblíbené vycházkové místo, odkud se naskýtají pěkné výhledy na město a čedičové útvary. Ferrata na jejím severním svahu svou obtížností nepřesáhne stupeň C.
Slaný, Středočeský kraj

Aeroklub Točná – lety pro veřejnost z letiště Slaný

Vyhlídkové lety nad severozápadní část středočeského kraje se zámky Lány a Veltrusy, hrady Karlštejn, Křivoklát a Hazmburk, soutokem Vltavy s Labem u Mělníka motorovým letadlem z letiště Slaný. Možnost darovat let formou dárkového poukazu.
Slaný, Středočeský kraj

Kostel sv. Gotharda ve Slaném

Na místě původně románské baziliky byl rozšířen v gotickém slohu děkanský kostel sv. Gotharda.
Slaný, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Antoš ve Slaném

Pivovar Antoš založený v roce 2010 obnovil tradici vaření kvalitního slánského piva. Při jeho výrobě je použito výhradně nejkvalitnějších domácích surovin, českého chmele z nedaleké žatecké oblasti a vyhlášeného sladu z moravské Hané.
Slaný, Středočeský kraj

Hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném

Stylový hotel v samém srdci královského města Slaný, s výhledem na náměstí, s profesionální péčí, ale v rodinné atmosféře.
Slaný, Středočeský kraj

Restaurace Atrium – nevšední gastronomie i ve všední den

Od poledního menu, přes výběr ze zajímavého A la carte, až po zážitková menu, kde se snoubí chuť i vůně. Poctivá kuchyně v moderním pojetí a nápadité servírování.
Slaný, Středočeský kraj

Restaurace Továrna Slaný

Prostory restaurace se nacházejí v dispozičně členitém přízemí rohové secesní budovy z roku 1908. Tu postavil tehdejší podnikatel Stein a sloužila k účelům výroby textilního průmyslu.
Slaný, Středočeský kraj