Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Továrna Slaný
Gurmánská turistika

Pivovar Továrna Slaný

Hořkou novinkou roku 2016 se pro milovníky zlatavého moku stalo dlouho očekávané zprovoznění slánského minipivovaru Továrna.
V bývalé Steinově fabrice se tak rozeběhla soukolí industriálně laděného minipivovaru s ročním výstavem 2900 hl. Pomyslných továrenských opratí se zde s vervou sobě vlastní ujal sládek Kuba Veselý, jehož svrchně kvašené speciály nezřídka kdy zaujaly chuťové pohárky pivařské veřejnosti, a to i té odborné, díky čemuž si Jakub za svá piva zasloužil četná uznání i ocenění.

Vaření piva probíhá ve varně přímo v prostorách pivnice. V dalším, uzavřeném proskleném prostoru, jsou cylindrokónické (CK) tanky kde probíhá kvašení mladiny, avšak ve sterilním prostředí, na rozdíl od dříve v pivovarech běžného postupu kvašení v otevřených kádích na klasické spilce. Vedle CK tanků pak stojí osm 20hl ležáckých tanků, kam je pivo přečerpáno a zraje.

Piva z Továrny Slaný jsou k dispozici k odběru v sudech i ostatním zájemcům, a to díky poměrně velkému výstavu tohoto spíše minipivovaru než mikropivovaru.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Továrna Slaný

Restaurace Továrna Slaný

Slaný, Střední Čechy
Pivnice Továrna Slaný

Pivnice Továrna Slaný

Slaný, Střední Čechy
Hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném

Hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném

Slaný, Střední Čechy