Úvod > Kalendář akcí > Na den pod zem
Na den pod zem
">
7.3.
15.3.
+ Přidat foto

Na den pod zem

Kdy 7. březen 2020 - 15. březen 2020 Festivaly
Praha se nepyšní pouze krásnou architekturou, ale i širokou škálou podzemních objektů, jako jsou atomové kryty, katakomby, tunely a historická sklepení. Tato místa jsou veřejnosti mnohdy těžko přístupná a některá jsou zcela neznámá.
Zpřístupnit tato těžko dostupná, tajemná místa pražského podzemí, která zůstávají běžnému obyvateli skryta, je cílem projektu NA DEN POD ZEM, který už čtvrtým rokem otevírá podzemí našeho hlavního města.

Součástí jsou komentované prohlídky, na kterých se podílí řada odborníků, kteří návštěvníkům poskytují zajímavé i odborné informace o historii a současnosti těchto tajuplných objektů.

Pražané se tak znovu podívají do kanalizační stoky ve Stromovce, dále pak do tajuplného podzemí Branické skály i do sítě podzemních chodeb v Divoké Šárce. Svá podzemí otevřou také divadla Ungelt, Disk nebo Národní divadlo.

Pražské vodovody a kanalizace se z bezpečnostních důvodů spojených s aktuální situací způsobenou šířícím se koronavirem nezúčastní akce NA DEN POD ZEM. Na základě rozhodnutí generálního ředitele se ruší veškeré prohlídky v Kmenové stoce ve Stromovce a ve Spadišti na Mariánských hradbách.

Podzemí Divoké Šárky i Braníku patří mezi důležitá útočiště netopýrů, kde každoročně přečkávají zimu, letos ještě úkryty neopustili. Vzhledem k tomu, že netopýři patří ke kriticky ohroženým druhům a jsou zákonem chráněni, musíme v tomto směru respektovat odborné stanovisko ochránců přírody a prohlídky v tomto termínu zrušit. Prohlídky podzemí Divoké Šárky a Branické skály pro Vás nahradíme v květnovém termínu.

Celý popis
Naposledy změněno: 10. 3. 2020