Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Den otevřených dvěří Muzea historických nočníků a toalet
Výstavy

Den otevřených dvěří Muzea historických nočníků a toalet

Chcete se dozvědět něco o historii, vývoji, obdivovat technické pokroky a uměleckořemeslnou úroveň nočníků i toalet? A také se dozvědět řadu zajímavostí? Navštivte Muzeum historických nočníků a toalet v Praze 12 Modřanech, V Potočkách 1020/6.
Poučení, informace, zábava, kuriozity, od nočníku pro Napoleona, Titanic, čínského císaře, hraběnku Nostitzovou, Lincolnovu ložnici,  až po vesmírné toalety, kuriozity, např. pasti na blechy. Sbírka zapsána v České knize rekordů s počtem kusů přes 2500.

Termíny pro veřejnost 19. 11. a 31. 12. 2022 mezi 10:00–18:00 hod. Další termíny prohlídky na objednání: tel.: 602 253 144, muzeum@muzeumnocniku.cz.

Provozovatel

Muzeum historických nočníků a toalet, o.p.s.

V Potočkách 1020/6
143 00 Praha 12
Tel.:
+420 602 253 144
Email:
reditel@muzeumnoc...
Email:
muzeum@muzeumnocn...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.muzeumnocniku.cz
GPS:
50,001909 14,408926
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha 12 a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 120 Kč

Poznámka:Děti do 6 let zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Dasha a Pajky Pajk

Koncert známé zpěvačky Dashy za doprovodu Pajky Pajk Martina Kumžáka.
Praha 4, Praha

Tatínek není k zahození

Pohádka o tatínkovi a mamince.
Praha 4, Praha

Klub Tvořílků – Mikulášské tvoření

Tvoření Mikuláše, čerta a anděla z papíru.
Praha 4, Praha

Hormonální jóga

Cvičení harmonizující hormonální systém.
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Parkové muzeum Staré Modřany

Od května 2019 byl v rámci projektu Rezidence Modřanka zahájen provoz 9 nových „atmosfér“ Parkového muzea Staré Modřany.
Praha 12, Praha

Pražský přívoz P6 Nádraží Modřany – Lahovičky

Přívoz se sezonním provozem zajišťuje spojení vltavských břehů poblíž ústí Berounky. Tím nabízí především rychlé spojení z osídleného modřanského břehu na přírodnější levý břeh.
Praha 4, Praha

Modřanská cyklostezka A2 Vltavská – okolo Vltavy z Prahy do Vraného nad Vltavou

Jedna z nejoblíbenějších pražských cyklostezek, kde si lze také skvěle zajezdit na kolečkových bruslích vede po pravém pravém břehu Vltavy z Mánesa okolo Podolské vodárny, nádraží Praha – Modřany, ke Zbraslavskému mostu a dále přes osadu Jarov do Vraného nad Vltavou.
Praha 4, Praha

Studio Lammas v Plzni

Studio Lammas nabízí široké spektrum kurzů pro těhulky, maminky s dětmi, kurzy angličtiny, bubnování, tvořivé večery pro ženy a semináře zaměřené na ženství.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Deco Restaurace

Rodinná chorvatská restaurace vítá hosty v pražských Modřanech. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 4, Praha

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha