!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Parkové muzeum Staré Modřany
Příroda

Parkové muzeum Staré Modřany

Od května 2019 byl v rámci projektu Rezidence Modřanka zahájen provoz 9 nových „atmosfér“ Parkového muzea Staré Modřany.
Svým návštěvníkům areál nabízí možnost seznámit se prostřednictvím 28 originálních stanovišť s nejvýznamnějšími milníky historie městské části. Součástí muzea se stala také zeď ve tvaru vagonu pražského metra pro legální tvorbu graffiti. Parkové muzeum Staré Modřany začalo coby součást obytného komplexu Rezidence Modřanka vznikat v roce 2017 podle návrhu architektů Matěje Görnera a Tomáše Legnera.

Na 0,65 hektaru zelené plochy představuje unikátní soubor výtvarných objektů, soch a drobných umělecko-řemeslných výtvorů, které připomínají zásadní momenty dějin městské části a jejího blízkého okolí. Devítka nových „atmosfér“ zavede návštěvníky jak do historie vzdálené (Slovanské motivy a vítání jara, Čtyři mlýny a Eliška Přemyslovna, Husité: teologové a válečníci, Hvězdárna Karla Anděla, Vory a parníky na Vltavě), tak relativně nedávné (Mikrotechna, Rozmarné léto, Modřanský poklad), ale i do možné budoucnosti Modřan (Bude metro v Modřanech?).

Parkové muzeum Staré Modřany je přístupné zdarma po celý rok, situované je mezi ulicemi Komořanská a K Vystrkovu na Praze 12. U parku se nachází zastávka MHD Cukrovar Modřany autobusových linek 139 a 165.
Zobrazit více

Provozovatel

Parkové muzeum Staré Modřany

Rorýsova
143 00 Praha 12
Email:
informace@praha12.cz
WWW:
https://www.praha...
GPS:
49,998912 14,408660
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny