Úvod > Kalendář akcí > Mobidiář: Instagramový deníček Petra Joska

Mobidiář: Instagramový deníček Petra Joska

Kdy 17. leden 2019 - 24. únor 2019 Výstavy
V galerii Czech Photo Centre představíme fotografie z mobilního telefonu fotografa Petra Joska. Konkrétně se jedná padesát pět fotografií pořízených s aplikací Instagram.
Výstava dostala název Mobidiář, který znázorňuje funkci této ohromné sociální sítě, která pro mnohé slouží jako fotografický deník.

Poté, co autor ukončil kariéru v agentuře Reuters, mu každodenní focení chybělo, a tak začal svět kolem sebe zaznamenávat na mobilní telefon. Svůj vizuální styl přizpůsobil mnohem menšímu formátu a jinému publiku. Fotograf stále dokumentuje každodenní život, symetrii architektury a linie v krajině. Pokud fotí v barvě, akcentuje ji.

Autor se profesi fotoreportéra se dostal přes různá zaměstnání – od asistenta kamery a filmové a televizní produkce až po laboranta a fotoreportéra České tiskové kanceláře. Od roku 1990 působil jako fotoreportér agentury Reuters, pro kterou fotografoval dramatické události v Bosně, Chorvatsku, Srbsku, Pobaltských republikách a v Albánii, oba převraty v Rusku, život v Iráku těsně po svržení Saddámova diktátorského režimu. Je držitelem řady novinářských ocenění. Je autorem nejznámější Fotografie roku soutěže Czech Press Photo 1997 a také působí jako předseda poroty.
 
Výstava bude otevřena od 17. ledna do 24. února každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun.

Výstava Mobidář bude probíhat v malé výstavní síni. Ve velké výstavní síni bude současně výstava LIVI´N Matěje Derecka Harda, který získal za soubor ocenění Grant Prahy v soutěži Czech Press Photo v roce 2017.  Kolekce představuje bydlení zajímavých lidí v Praze. Jedná se zejména o hudebníky, sportovce, vizuální umělce, tanečníky, herce, modelky a mnohé další. Jednotlivé story pravidelně vychází na webu Red Bull.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 1. 2019