Úvod > Kalendář akcí > Mistrovství České republiky ve StreetWorkoutu

Mistrovství České republiky ve StreetWorkoutu

Kdy 15. srpen 2020 10:00 - 17:00 Sportovní akce
Již tuto sobotu poměří své síly atletky a atleti na největším StreetWorkoutovém hřišti Evropy. Odehraje se na něm již 6. ročník Mistrovství České republiky.
Již tuto sobotu poměří své síly atletky a atleti na největším StreetWorkoutovém hřišti Evropy. Odehraje se na něm již 6. ročník Mistrovství České republiky.
 
„Poptávka sportovců a fanoušků o nejzásadnější sportovní akci toho roku nás motivovala MČR uspořádat i letos. S ohledem na velmi omezené množství sportovních a kulturních akcí, bude tento ročník ještě více koncipovaný jako celodenní sportovně zábavní akce pro celou rodinu se vstupným zdarma,“ uvedla Liliana Větrovcová z Czech Calisthenics Organization.
 
Mimo samotného závodu se mohou diváci těšit na bohatý doprovodný program a soutěže pro děti i dospělé po celý den. Sportovní exhibice parkour, MMA, pole dance a další. Velký skákací hrad a opičí dráhu pro děti.
 
StreetWorkout je aktuálně jedním z nejprogresivnějších sportů na světě. Jeho podstata spočívá v tom, že lidé cvičí pouze s vlastní vahou těla na volně přístupných sportovištích. Workout je spojení cvičení a svobodného pohybu. Kromě rychlosti, síly a vytrvalosti zdokonaluje koordinaci a funkčnost těla jako celku. Komplexně zlepšuje fyzickou a zároveň i psychickou kondici, zvyšuje odolnost vůči stresu a pomáhá budovat zdravou, silnou a sebevědomou osobnost.
 
StreetWorkout dnes spojuje různé lidi z různých vrstev, bez ohledu na věk, pohlaví, rasu, vyznání atp., což je vlastně i samotnou filozofií tohoto sportu. Je to idea čistého sportu, bez jakýchkoli zakázaných anabolických látek, idea zásad zdravého životního stylu, bez alkoholu, drog a tabákových výrobků, myšlenka rovnosti bez předsudků. 
 
Adresa: Lesopark Sladovka, Hráského 1027, 256 01 Benešov
 
PROGRAM AKCE
09:00–09:45 hod. registrace
10:00–13:00 hod. kvalifikace
13:00–13:30 hod. doprovodný program
13:30–14:30 hod. semifinále
14:30–15:00 hod. doprovodný program 15:00–16:00 hod. finále
16:00–16:30 hod. vyhlášení
Vstupné: zdarma
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí