ÚvodCo chcete dělat?Letní sportyVolnočasový areál Sladovka v Benešově
Letní sporty

Volnočasový areál Sladovka v Benešově

Volnočasový areál Sladovka v Benešově nabízí spoustu možností sportovního vyžití. K dispozici je zde sportovcům z řad veřejnosti například atletický stadion, pumptrack, workoutové a parkourové hřiště, krytý bazén nebo letní koupaliště.
Volnočasový areál Sladovka se nachází v jihovýchodní části Benešova, nedaleko Benešovského potoka. Jedná se o několik na sobě nezávislých sportovišť, které jsou koncentrované na jednom místě. K největším sportovištím patří krytá hala zimního stadionu s tenisovými kurty, atletický stadion a krytý bazén (Městská sportovní zařízení Benešov).
 
Volně k dispozici je veřejnosti pumptracková dráha, workoutové hřiště, skatepark nebo dětské hřiště. V létě lze využít koupaliště Koupadla, v blízkosti je také kynologické cvičiště. Parkovat se dá v ulici Koupadla (parkoviště Černoleská) nedaleko koupaliště, v ulici Sportovní (parkoviště u zimního stadionu), návštěvníci bazénu mohou zanechat svůj vůz na parkovišti před bazénem (sjezd z ulice Černoleská).
 

Co vše areál Sladovka nabízí

 • atletický stadion
 • workoutové hřiště
 • skatepark
 • pumptrack
 • dětské dopravní hřiště
 • tenisové kurty
 • dětské hřiště
 • horolezecká stěna
 • hřiště s „Umělkou“
 • balanční lanová stezka
 • krytý bazén
 • letní koupaliště

Provozovatel

Město Benešov

Sportovní
Sladovka
256 01 Benešov
WWW:
https://www.benes...
WWW:
https://www.tsben...
GPS:
49,777696 14,697951
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Posázaví
Město:
Benešov
Tipy na výlet:
Benešov a okolí
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Benešovský běžecký festival 2024

Sportovní akce pro běžce ve všech věkových kategoriích: Benešovská juniorka, Rodinné štafety, Charitativní běh, Benešovská trojka, Benešovská desítka – hlavní závod na 10 km, štafety na 4 x 2,5 km.
Benešov, Středočeský kraj

Festival sportovních aktivit

Veletrh sportovních aktivit v Benešově nabízí možnost vyzkoušet si různé sporty a aktivity pro děti.
Benešov, Středočeský kraj

Příměstský tábor beachvolejbalu

Příměstské tábory beachvolejbalu s Beach Service se blíží! Přihlaste se už nyní.
Benešov, Středočeský kraj

Příměstský cyklo kemp

Cyklo kempy jsou zaměřeny na výuku jízdy na kolech, bezpečnost pohybu jednotlivců i skupin a jízdu přes cyklo překážky. Pro děti je také připraven celodenní výlet na koloběžky. Vyvrcholením týdne je rychlostně-obratnostní závod o věcné ceny. Kempy jsou pro začátečníky, tak i pro pokročilé cyklisty.
Benešov, Středočeský kraj

S Prago Union na tábory

Přijďte podpořit děti klientů našeho spolku a pošlete je na tábor.
Benešov, Středočeský kraj

Orten – scénické pásmo z díla Jiřího Ortena

Po více než tříleté pauze znovu otevíráme sklepení Muzea umění a designu Benešov, které bylo v minulosti využíváno k výstavním účelům. Letos však přicházíme s novinkou. Sklepní prostor s jedinečnou atmosférou využijeme pro sérii komorních divadelních představení.
Benešov, Středočeský kraj

Tmání

Šímova síň se až do začátku června mění v promítací místnost, kde máte příležitost zhlédnout ve speciálních VR brýlích interaktivní autobiografický animovaný film režiséra Ondřeje Moravce, který sklízí úspěchy v Česku i v zahraničí.
Benešov, Středočeský kraj

Romeo a Julie

Už třetí léto za sebou se budete moci v Benešově setkat pod širým nebem s tvorbou Wiliama Shakespeara. Po Hamletovi a Macbethovi připravilo Muzeum umění a designu Benešov (MUD*) další z jeho klasických děl v překladu Martina Hilského: Romea a Julii.
Benešov, Středočeský kraj

Workoutové hřiště v Benešově

Workoutové hřiště v areálu Sladovka u Benešovského potoka nedaleko zimního stadionu je největší podobné sportoviště na světě.
Benešov, Středočeský kraj

Koupadla na Sladovce

Koupaliště o velikosti 36 x 125 m nabízí přírodní koupání s udržovanými okolními travnatými plochami, kde naleznete pro větší pohodlí dřevěná lehátka, sprchy pro osvěžení, převlékárny, pískoviště a občerstvit se můžete v místní restauraci.
Benešov, Středočeský kraj

Skatepark na Sladovce v Benešově

V Benešově byl postaven nový skatepark, nachází se v lokalitě Sladovky. Provoz pro veřejnost bude spuštěn v červnu 2024.
Benešov, Středočeský kraj

Naučná stezka benešovský Pivovar Ferdinand

Zajímá vás, jak se v Benešově vaří pivo? Pak se vydejte na naučnou stezku do místního Pivovaru Ferdinand, která vás seznámí s jeho historií i způsobem přípravy benešovského piva.
Benešov, Středočeský kraj

Elektronická turistická karta Posázaví

Turistická oblast Posázaví má turistickou kartu, která umí provést návštěvníka po turistických zajímavostech a doporučit jim také služby při jejich pobytu. Karta využívá unikátní aplikaci Uneeqly.
Benešov, Středočeský kraj

Muzeum umění a designu Benešov

Muzeum umění a designu Benešov (MUD*) sídlí v prostorách citlivě zrekonstruované secesní budovy bývalé Okresní hospodářské záložny v Benešově. MUD* se zaměřuje především na výtvarné umění a design 20. a 21. století.
Benešov, Středočeský kraj

Nová radnice v Benešově

Radnice, zabírající prostory dvou domů na náměstí, získala s nástupem demokracie na významu a ten bylo zapotřebí zosobnit stavebním činem. Dům č.p. 100 pochází ze 17. století. V roce 1867 jej získala městská obec a zřídila zde radnici.
Benešov, Středočeský kraj

Výlet s tajenkou: Za překrásnou zříceninou a povidly do Benešova

Projděte se s dětmi netradiční trasou v Benešově. V turistickém informačním centru Benešov nebo Konopiště obdržíte mapu a křížovku. Pokud splníte všechny úkoly a vyluštíte tajenku, dostanete za ni malou odměnu. Délka trasy je 4 km.
Benešov, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Ferdinand v Benešově – výroba skutečného piva

Pivovarnictví v Benešově má dlouhou tradici. Není známo, kdo a kdy pivo první vařil, víme pouze, že původně feudální právo vařit pivo přešlo koncem 14. století do rukou měšťanů.
Benešov, Středočeský kraj

Kafé Patro v Benešově

Náš jedinečný interiér naladí příjemnou atmosféru a s kávou Filicori tak zažijete úchvatný zážitek z návštěvy u nás v kavárně Kafé Patro. Naše útulná kavárna se nachází v srdci města a nabízí výběrovou kávu, zákusky, poháry a chlebíčky.
Benešov, Středočeský kraj

Café Souvenir

Příjemné bistro v centru Benešova ve stylu francouzského Café.
Benešov, Středočeský kraj

Sakura’s restaurant v Benešově

Restaurant Sakura’s v Benešově nabízí mnoho různých autentických chutí asijské kuchyně včetně příjemné atmosféry.
Benešov, Středočeský kraj

Dhaba Beas

Dhaba Beas je síť vegetariánských a veganských samo-obslužných restaurací vycházející hlavně z tradiční indické, thajské, vietnamské a české kuchyně.
Benešov, Středočeský kraj

Bellevue Hotel Karlov v Benešově

Bellevue hotel Karlov se nachází v kouzelném městě Benešov. Hotel patří mezi prvotřídní designové hotely Středočeského kraje. Toto místo si zamilujete, ať už jedete na služební cestu, meeting, konferenci nebo si jedete pouze odpočinout od každodenního stresu.
Benešov, Středočeský kraj

Hotel Atlas v Benešově

Atlas byl mýtický obr, který na své šíji nesl celou nebeskou klenbu. Hotel Atlas dnes se stejným nasazením zvedá na vysokou úroveň hotelové a další doplňkové služby v samém centru Benešova.
Benešov, Středočeský kraj

Búda – vinotéka a kavárna

Vinotéka, vinárna, kavárna a místo kulturního dění inspirováno búdami, lidovými sklípky na uherskohradištsku.
Benešov, Středočeský kraj