Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní pěvecký festival v Lomnici

Mezinárodní pěvecký festival v Lomnici

Kdy 2. červenec 2019 - 6. červenec 2019 Festivaly
Festival, který vezme dech a nadchne každého návštěvníka. V úžasném prostředí malebné obce skryté mezi kopci Podhorácka nedaleko Brna se odehraje svátek zpěvu a hudby, jehož atmosféra vás vtáhne. Koncerty na historickém náměstí a kostele jsou každoroční součástí tohoto mezinárodního festivalu.
Pro zájemce o zpěv je festival známý jako Letní sborová dílna. Sjíždějí se sem zpěváci z celé republiky, aby se učili od špičkových lektorů. To, co společně vytvoří, pak předvedou na neopakovatelném závěrečném koncertu 6. července.

Festival je skvělým tipem na celodenní výlet. Kromě jedinečného barokně řešeného náměstí s kostelem, radnicí a pivovarem, je tu i mohutný zámek a také židovská obec se hřbitovem a synagogou. Přes den může návštěvník obdivovat zdejší jedinečné památky nebo si vyšlápnout Stezku Járy Cimrmana a večer pak může zakončit den tzv. LSD Festem. Vystoupí zde hosté festivalu, a to stylové rokenrolové seskupení The 6 Fireballs, dále romská kapela Feri and the Gypsies, kteří hrají různé žánry křížené s balkánskými rytmy a na závěr projekt Develooper, audiovizuální show nositele Českého lva za hudbu k filmu Hastrman Petra Wajsara. To vše v pátek 5. července. Čeká vás i zajímá gastronomie a zejména pivo z místního pivovaru Genius noci.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Tišnov

Pivovar Tišnov

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Grado v Tišnově

Pivovar Grado v Tišnově

Tišnov, Jižní Morava