Úvod > Kalendář akcí > Malý princ Elišky Podzimkové – interaktivní výstava
Malý princ Elišky Podzimkové – interaktivní výstava
">
4.11.
30.1.
Přidat foto
Výstavy

Malý princ Elišky Podzimkové – interaktivní výstava

Poznejte kouzelný svět Malého prince, který zapůsobí nejen na vaše oči, ale i na další smysly. Na výstavě si budete připadat jako v jiném světě. Ocitnete se v magickém lese, okolo vás budou světýlka, mlha linoucí se po zemi a vůně šimrající v nose.
Hlavní instalací jsou samozřejmě ilustrace z knížky Malý princ, které byly připravované na Islandu. Jedná se o kombinované fotografie s ilustracemi, které jsou pro Eliščinu tvorbu signifikantní. Obrazy jsou kulaté, plastické, obsahují plno přírodních materiálů jako mechy, lišejníky, lávový písek a mají v průměru 70 cm.  Obrázky z knížky jsou zároveň animované prostřednictvím AR (augmented reality) aplikace ARTIVIVE, která je volně ke stažení a skrze kterou si návštěvníci mohou “rozpohybovat jednotlivé obrázky”, tedy přehrát animaci. Aplikace si jednoduše “natrekuje” daný obrázek a pozná, že má spustit animaci. Například obrázek z pilotní kabiny letadla se začne hýbat tak, že letadlo prolétává krajinou, pilot manévruje s letadlem a celé to je doplněné zvukovou stopou.

Součástí výstavy jsou i interaktivní instalace, například starý “áčko” stan, ve kterém bude můžete si do sluchátek pustit audioknihu Malého prince, na stan také bude promítán princ, který jede na lišce. Další instalaci tvoří obrovské mechové vejce s uschovaným zvířátkem. Do vejce účastník strčí ruce a po hmatu zjistí podobu zvířátka, které následně nakreslí. Na Islandu také vznikl krátký “making of” film, který bude zakomponován do výstavy a bude jej možné v rámci prohlídky zhlédnout.

Nechybí také malé dřevěné lišky – odrážedla, na kterých se mohou děti po výstavě prohánět a instalaci nebes, která si hraje se světlem a projekcí beránků směrem „do nebes“. Návštěvník může rozhrnovat čočku na skleněném stole a díky tomu ovlivňovat množství propuštěného světla. Je zde také velký dřevěný baobab, na který se házejí kroužky a další překvapení.
Zobrazit více

Provozovatel

Galerie Eisler

Ostrožná 46
2. patro
746 01 Opava
WWW:
https://galerieop...
GPS:
49,936320 17,901078
 
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
Expozice Cesta města v Opavě

Expozice Cesta města v Opavě

Opava, Moravskoslezský kraj
Památník Petra Bezruče v Opavě

Památník Petra Bezruče v Opavě

Opava, Moravskoslezský kraj
Lenthai – thajské masáže v Opavě

Lenthai – thajské masáže v Opavě

Opava, Moravskoslezský kraj
Poeziomat v Opavě

Poeziomat v Opavě

Opava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí