Úvod > Kalendář akcí > Letní hudební Stezka
Romantické západy slunce za doprovodu hudby známých interpretů. Na to si již návštěvníci Stezky korunami stromů v letních měsících zvykli, a ani letos nepřijdou zkrátka.
Léto na Stezce korunami stromů na Lipně patří i letos zážitkům z pohledu na zapadající slunce za doprovodu živé hudby.  V netradičním sále pod hvězdnou oblohou se letos uskuteční celkem osm koncertů skvělých interpretů. Atmosféra večerní nasvícené Stezky, která se stává podiem a hledištěm zároveň, je neopakovatelná již několik let. Všechny koncerty začínají ve 20 hodin a trvají minimálně 60 minut.

Na červencové večery je potřeba zakoupit speciální vstupenku na koncert, která je zároveň vstupenkou na Stezku korunami stromů,“ informuje tisková mluvčí Rodinného areálu Lipno Olga Kneiflová. Otevírací doba Stezky je ve dnech konání koncertů prodloužena až do 23 hodin a zpět na centrální parkoviště je možné se vrátit Stezkabusem nebo lanovkou. Ta má poslední jízdu ve 23.15 hod, a zážitek z koncertu tak ještě umocní pozdně večerní jízda s výhledem na jezero.
 
Letní hudební stezka 2022
Program
5. 7. ONDŘEJ RUML
Muzikálový herec, zpěvák a hudebník vystoupí sólově se svým projektem One Man Show Nahubu, kde písně vznikají živě, pouze za pomoci jeho hlasu bez doprovodu hudebních nástrojů.
 
12. 7. KATEŘINA MARIE TICHÁ A BANDJEEZ
Česká popová písničkářka a zpěvačka si zvolila své umělecké jméno na počest svých prababiček Marií. V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku. V roce 2021 získala cenu Anděl za kategorii Objev roku a na Stezce vystoupí s frýdecko-místeckou kapelou Bandjeez, která byla léta spjata s předčasně zesnulým Davidem Stypkou, a spolu s ním proměnila letos tři nominace na Cenu Anděl za rok 2021.
 
19. 7. VOXEL & Spol.
Václav Lebeda je český indie folk-popový zpěvák, hudebník a písničkář. Na počátku roku 2019 utvořil hudební uskupení se kterým vystupuje pod názvem „VOXEL & Spol.“ Můžete se těšit na barvité vokály, zvučnou kytaru, méně tradiční ukulele, či mandolínu.
 
26. 7. OLGA LOUNOVÁ
Kdo by neznal populární českou zpěvačku, skladatelku, textařku, herečku a závodnici rallye Olgu Lounovou? Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce, K výškám, Jsem optimista a mnoho dalších.
 
2. 8. LEE ANDREW DAVISON
Výjimečné prostředí si žádá výjimečně interprety. A proto vás Lee Andrew Davison a jeho jedinečný hlas provede historií, a zároveň probudí všechny vaše emoce. Zažijete bolest, práskání bičem, pláč, ale i radost, soucit a přátelství.
 
9. 8. McBERDS
Směs folku a jazzu s jemnými prvky latiny a irské tradiční hudby, se základem v českých a moravských lidových písních.
 
 
16. 8. NAKED PROFESSORS
Budějovičtí „nazí profesoři“ hrají na housle, mandolínu, banjo a kytaru muziku v klasickém „irish“ stylu a písničky z vlastní tvorby.
 
23. 8. JOSEF FOJTA
Hudební žánr indie-folk letos naposledy rozzvučí večerní Stezku a zahřeje u srdce v korunách stromů. Budějovický kytarista a zpěvák Josef Fojta na Stezku přiváží jak vlastní tvorbu, tak světový repertoár od Boba Dylana, Radiohead a dalších.

Provozovatel

STEZKA KORUNAMI STROMŮ s.r.o.

Lipno nad Vltavou 307
382 78 Lipno nad Vltavou
Tel.:
+420 388 424 145
Email:
info@stezkakoruna...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.stezk...
GPS:
48,643824 14,220866
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
Lanový park Lipno

Lanový park Lipno

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
Kurzy jezdění v Bikeparku Lipno

Kurzy jezdění v Bikeparku Lipno

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Element Lipno

Hotel Element Lipno

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
Restaurace Stodola v Lipně nad Vltavou

Restaurace Stodola v Lipně nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj
Cukrárna Povidloň na Lipně

Cukrárna Povidloň na Lipně

Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj