!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Pěší a cyklo výlety do okolí Lipna

Pěší a cyklo výlety do okolí Lipna

Zážitky
Pěší výlety do krajiny v okolí nádrže Lipna jsou nezapomenutelným zážitkem. Lipenské léto se svým mírným klimatem je ideální pro pěší turistiku a je rovněž skvělým obdobím pro individuální či skupinové výšlapy po místní krajině.

Nechte se k turistickým trasám vyvést lanovkou Bikeparku Lipno. Vyzkoušejte populární Nordic Walking - sportovní chůzi se speciálně navrženými holemi a zavítejte na horu Svatý Tomáš, Alpskou vyhlídku, k četným potůčkům a bystřinám.

Projděte se podél Schwarzenberského kanálu anebo se vydejte po některé z mnoha naučných stezek. Zavítejte při svých toulkách po okolí Lipna na Vítkův hrádek – nejvýše položenou zříceninu hradu v Čechách. Z místní rozhledy se Vám nabídne nádherný pohled na Lipenskou přehradu a za dobrého počasí zahlédnete i vrcholky Alp. Uspořádejte pěší výlet na Alpskou vyhlídku, do okolí Schwanzemberského kanálu nebo navštivte Informační centrum vodní elektrárny Lipno a poslechněte si, jak se vyrábí elektřina z vody. K výletu láká také přírodní rezervace Luč nebo Čertova stěna. S celou rodinou se můžete pohodlně vyvést lanovkou na vrchol Kramolín, pokochat se výhledem na jezero a obec Lipno a cestou zpět nasbírat pár hub nebo lesních plodů.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Šumava
Camping Lipno Modřín

Camping Lipno Modřín

Lipno nad Vltavou, Šumava
Chalupa Hačava

Chalupa Hačava

Vyšší Brod, Šumava