Úvod > Kalendář akcí > Letní barokní scéna v Chrudimi
Letní barokní scéna v Chrudimi
"> "> ">
13.8.
15.8.
+ Přidat foto

Letní barokní scéna v Chrudimi

Kdy 13. srpen 2020 - 15. srpen 2020 Hudební a divadelní akce
Kdy jindy než v této nelehké době si zasloužíte trochu klidu, krásy a odpočinutí si od každodenního stresu. Nechte se hýčkat a okouzlit překrásnými tóny barokní hudby, bohatými kostýmy a procházkami po malebném historickém centru královského věnného města.
Udělejte si radost, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi na již tradiční Letní barokní scénu, která probíhá od 13. do 15. srpna 2020.

Tento rok se můžete mimo jiné těšit na:
Zahajovací barokní ohňostroj – čtvrtek 13. srpna po 22 hodině, Klášterní zahrady

Umění ohňostrojů zažilo v Evropě největšího rozmachu právě v období baroka. Nenechte si ujít tedy ani vy skutečně nevšední zážitek. Přeneste se spolu s námi do období her, radovánek, majestátnosti a vychutnejte si pravý barokní ohňostroj s hudebním doprovodem.

Putování starou Chrudimí s bratrem Fortunátem – každý den v 15 a 22:15 hodin, sraz před Muzeem barokních soch
Projít se historickým jádrem města můžete kdekoli, ovšem pouze v Chrudimi vás jím provede „bezhlavý kapucín“ Fortunát. Připravil si pro vás denní a večerní variantu. Přes den vám bratr Fortunát představí barokní klenoty našeho královského věnného města. Ti, co mají pro strach uděláno se s ním pak v noci za doprovodu luceren můžou vydat na tajuplnou a nebezpečnou výpravu za chrudimskými legendami. Ať už si vyberete první či druhou variantu, vždy v danou dobu vyčkejte příchodu bratra kapucína před naším muzeem a vydejte se s ním na tu nejzajímavější pouť, jakou jste kdy zažili.

Pokud máte zájem o nevšední putování s bratrem Fortunátem, nahlašte se prosím vždy v Turistickém informačním centru, aby s vámi bratr mohl počítat.

Skupina historického šermu Compagnia della Morte – sobota 15. srpna po celý den, Klášterní zahrady
Vždy jste toužili projít se historickým vojenským ležením, vidět mušketýra v akci, zažít nefalšovaný šermířský souboj, vystřelit si z muškety, vyzkoušet si zbroj, obtěžkat nejrůznější historické zbraně, prostě zažít pořádnou akci? Pak pro vás máme skvělou zprávu, díky profesionální skupině historického šermu Compagnia della Morte můžete toto všechno nejen vidět, ale dokonce si i vyzkoušet na vlastní kůži. Tak neváhejte, vezměte děti a přijďte prožít den plný akce spolu s námi.

Bohatý celodenní program pro všechny generace zakončí večerní koncerty hudebního souboru Ensemble Damian pod vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede:
Čtvrtek 13. srpna ve 20 hodin
Saeculum coronatum

Volná rekonstrukce kuriózního alegorického melodramu Antonína Saletky Korunované století, premiérovaného v Olomouci v roce 1724 u příležitostí výročí založení Jezuitského konviktu. Nezachovaná hudební složka je obnovena jako pasticcio z hudby olomouckých barokních i současných skladatelů (Ph. J. Rittler, V. M. Gurecký, J. Gurecký, A. Neumann, J. Puschmann, V. Zouhar, K. Friedrichová, T. Hanzlík, J. Vičar, M. Keprt)

Pátek 14. srpna ve 20 hodin
Tomáš Hanzlík: Lancelot a Alexandrina

Melodrama, tragický milenecký příběh podle staré holandské legendy.

Sobota 15. srpna ve 20 hodin
C. A. Badia: La Psiche

Autor dramatické básně byl významným skladatelem své doby. Narodil se v roce 1672 v italské Veroně, od roku 1694 působil ve Vídni, kde vytvořil svá vrcholná díla a kde nakonec také zemřel. Jeho první premiérou byla opera La sete di Cristo in croce (Innsbruck, 1691), v roce 1994 získal místo hudebního skladatele císařského dvora, které si udržel až do své smrti v roce 1738. Za dobu svého působení ve Vídni uvedl cca 25 svých her a na 40 oratorií. Opera je inspirována řeckou bájí o Psiché, která oplývala krásou do takové míry, až ji záviděla sama Afrodita.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020
30.1.
9.1.
Ultrafialové retro - výstava v Chrudimi

Ultrafialové retro - výstava v Chrudimi

Chrudim, Východní Čechy
12.6.
13.6.
Fresh Festival Pardubice 2021

Fresh Festival Pardubice 2021

Pardubice, Východní Čechy
7.11.
RunTour Pardubice

RunTour Pardubice

Pardubice, Východní Čechy
2.10.
4.10.
Pardubická mašinka 2020

Pardubická mašinka 2020

Pardubice, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

U Paluků

U Paluků

Chrudim, Východní Čechy
Penzion a PoloCafé U lávky v Chrudimi

Penzion a PoloCafé U lávky v Chrudimi

Chrudim, Východní Čechy