Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > L'Etape Czech Republic by Tour de France 2023
L'Etape Czech Republic 3
Sportovní akce

L'Etape Czech Republic by Tour de France 2023

L'Etape Czech Republic by Tour de France je závod pro amatéry na silničních kolech, kteří chtějí zažít atmosféru slavného závodu Tour de France. Start a cíl v Praze, trasy Středočeským krajem s délkou od 65 do 142 kilometrů, hvězdy světového pelotonu a tisíce diváků fandící podél trati.

L'Etape Czech Republic by Tour de France je závod na silničních kolech pro amatéry, který se odehrává na uzavřených veřejných komunikacích a jehož cílem je navodit atmosféru jedné etapy Tour de France. 

V roce 2023 se závod uskuteční 10. června 2023. Start, cíl a zázemí závodu jsou umístěny v Praze na Strahově v ulici Vaníčkova a v okolí Velkého strahovského stadionu. Trasa vede západně od Prahy a prochází regiony Křivoklátska a Berounska. Závod je vypsán na tři různé distance – 65, 102 nebo 146 kilometrů.

Maximální kapacita závodu je 3 000 účastníků – 1 000 na Krátké trase, 1 500 na Střední trase a 500 na Dlouhé trase. Součástí skupiny závodníků budou opět i cyklistické hvězdy doby minulé i současné. Z českých zástupců jmenujme Jána Svoradu, Zdeňka Štybara nebo Martinu Sáblíkovou, ze zahraniční pak dorazí vítěz Tour de France 2012 sir, Bradley Wiggins.

Zázemí závodu je otevřeno od pátečního odpoledne (9. června) do sobotního večera (10. června).

Součástí závodu je organizace více než 20 fanouškovských míst podél trasy, a to ve spolupráci s obcemi, soukromými podniky nebo místními spolky a kluby.

V rámci Prahy organizujeme v parku Ladronka v době konání závodu L'Etape rodinný festival, který je určený jak pro doprovodné osoby závodníků tak pro příchozí z řad veřejnosti.

 

Velký strahovský stadion – ze západní tribuny

Jaký je příběh jednoho z největších stadionů světa? Speciální bezbariérová komentovaná prohlídka představí stadion z horní části západní tribuny, která byla určena pouze pro honorace.
Praha 6, Praha

Velký strahovský stadion – ze západní tribuny

Jaký je příběh jednoho z největších stadionů světa? Speciální bezbariérová komentovaná prohlídka představí stadion z horní části západní tribuny, která byla určena pouze pro honorace.
Praha 6, Praha

Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu

Nabízíme vám unikátní možnost prozkoumat útroby jednoho z největších sportovních stadionů světa. Komentovaná prohlídka Velkého strahovského stadionu vás zavede do prezidentského salonku, na západní tribunu nebo ochozy.
Praha 6, Praha

Velký strahovský stadion pohledem dětí

Prohlídka jednoho z největších stadionů světa odkryje nejen poutavý příběh jeho vzniku, ale nabídne dětem možnost se interaktivní formou dozvědět více o architektuře tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Vyhlídka ze Strahova

Nedaleko točny autobusů na Strahově, za ventilačními komíny Strahovského tunelu, se nachází mimořádně poutavé vyhlídkové místo. Naskytne se vám odtud jedinečný pohled na Prahu, a to zejména na Smíchov a Košíře.
Praha 6, Praha

Paměť národa – aplikace pro chytré telefony

Aplikace Paměť národa je interaktivním průvodcem po místech, která jsou spojena s událostmi a příběhy 20. století. Určí vaši polohu a ukáže vám na mapě místa paměti ve vašem okolí.
Praha 5, Praha

Segway vyjížďka v Praze

Využijte jedinečnou šanci jak se odreagovat a vykoušet vozítko segway v Praze. Aktivita je vhodná pro rodiny, firmy i jednotlivce. Jednoduše si vyberte datum a čas vyjížďky z dostupných možností a užíjte si tento zážitek na maximum
Praha, Praha

Pomník kapely Visací zámek na Strahově

V Praze na Strahově byl postaven vůbec první punkový pomník hlavního města. Byl odhalen v červnu 2022 příležitosti 40. let působení skupiny Visací zámek. Podle autora pomníku, sochaře Davida Černého, má připomínat kiosek, kterému se říkalo stánek U Johna Debila.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant Peklo na Strahově

Restaurant se nachází v původních prostorách vinného sklepa řádu Premonstrátů na Strahově. Restaurace Peklo je unikátním místem v původních prostorách jeskyně z 12. století. Užijte si ji při romantické večeři ve dvou.
Praha 1, Praha

Restaurace a hotel Nebozízek

Nachází se uprostřed Petřínského parku s krásným výhledem na Prahu.
Praha 1, Praha

Bistro Točna – občerstvení v tramvaji na Dlabačově

Zrekonstruovaná tramvajová smyčka Dlabačov přináší nevšední místo k odpočinku – na bývalé spartakiádní tramvajové točně, spojnici Pražského hradu, Strahova a Břevnova, vzniklo Bostro Točna ve starém tramvajovém vozu.
Praha 6, Praha

Lindner Hotel Prague Castle

Čtyřhvězdičkový Lindner Hotel Prague Castle, umístěný v historické budově ze 16. století, naleznete v klidné lokalitě a přitom v centru Prahy. Hotel v blízkosti Pražského hradu získal certifikát udržitelnosti Green Sign.
Praha, Praha