Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Březnové vaření v kole roku
Březnové vaření v kole roku
Gastronomické akce

Březnové vaření v kole roku

Zajímá vás, jaké pokrmy vařit v určitých ročních obdobích? Kde se vzaly tradice přípravy pokrmů pro různé svátky během celého roku? Jaké suroviny vybírat pro přípravu pokrmů a hlavně kdy?
Během praktického seriálu vaření Vaření v kole roku s naší lektorkou Evou Leňovou se budeme ohlížet do minulosti, povídat si o tradicích, ale hlavně vám nabídneme spoustu praktických tipů, rad a receptů, které budete moci využít ve vaší kuchyni. Věřte, že i přes jídlo lze znovuobjevovat moudrost předků. Tradiční pokrmy jsou totiž sezonní, lokální a odpovídají potřebám lidí, kteří si je připravovali. A tím jsou přirozeně léčivé.

Na březnovém setkání na Velký pátek si kromě povídání připravíme a společně sníme postní jídla. Uvidíte, jak chutná mohou být!

Další témata vaření
Duben, 21. 4. 2018 – Obohatíme si v duchu svatého Jiří jídelníček prvními čerstvými výhonky.
Květen, 26. 5. 2018 – Dopřejeme si dostatek zeleného a nezapomeneme na květy.
Červen, 23. 6. 2018 – V předvečer svatojánské noci si vyzkoušíme drobná kouzla s pokrmy slunce.

Cena balíčku 4 vaření je 6 400 Kč, můžete objednat i jednotlivě – cena 2 000 Kč.

Provozovatel

Akademie léčivé výživy

Údolní 212/1
147 00 Praha 4
Tel.:
+420 739 081 594
Email:
info@akademieleci...
GPS:
50,029735 14,409366
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
Tipy na výlet:
Praha 4 a okolí
 

Vstupné

Cena: 2 000 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Maraton Praha – Dobříš

Individuální maraton Praha – Dobříš
Praha 4, Praha

Prague Volleyball Games

Prague Volleyball Games pořádá již pátý ročník PVG Winter Edition! Jedná se o nevětší mezinárodní volejbalový turnaj pro mládež pořádaný v ČR.
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – Kaple sv. Bartoloměje v Hodkovičkách

Na oltáři je vystaven barevný tištěný papírový betlém akademického malíře Jaroslava Prouzy (1955–2004). Namaloval ho na podnět modřanského betlemáře Františka Karase v roce 1993.
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – Kostel sv. Prokopa v Braníku

Od roku 1926 je v branickém kostele instalován vyřezávaný betlém jihotyrolské provenience, který dodala firma Insamt-Prinoth z Ortisei (Itálie).
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Pivovar Moucha v Braníku

Pivovar Moucha sídlí v areálu bývalého pivovaru Braník. Původní pivovar založil na přelomu 19. a 20. století spolek sládků a majitelů malých pražských pivovarů a pivo se v něm vařilo až do 31. ledna 2007.
Praha 4, Praha

Laser Game Mercuria Braník

Laser game, někdy nazývaná jako laser tag nebo lasergame, je adrenalinová hra, která se částečně podobá paintballu, avšak zde neskončíte s modřinami a s barvami potřísněným oblečením. Čeká vás budování strategického myšlení, rozvoj komunikace a fyzických schopností a hlavně spoustu zábavy.
Praha 4, Praha

Jezdecká přípravka TJ Orion

Cílem je všeobecná pohybová průprava dětí s možností navázat na voltižní výcvik. Děti se naučí základům gymnastiky, kterou mohou později uplatnit jak ve voltiži, tak v jiných sportech, naučí se zacházení s koňmi a péči o ně.
Praha 4, Praha

Sportovní areál Hamr – Braník

Sportovní areál Hamr-Braník má k dispozici 9 tenisových kurtů, fotbalové hřiště s umělým povrchem, 5 beach volejbalových hřišť, jeden antukový kurt na volejbal nebo nohejbal. V nové multifunkční sportovní hale najdete jak badmintonové kurty, tak i kvalitní sportovní zázemí pro florbal a futsal.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Gemüse Corner Kebab

Proč se u nás z kebabu stalo jen jídlo ekonomické, nebo doping v opilosti nad ránem? Vždyť tuhle tureckou pochoutku jezdí do Berlína ochutnávat celý svět! Právě tam ji dotáhli k dokonalosti.
Praha, Praha

Restaurace Soho v Podolí

Restauraci Soho najdete na Podolském nábřeží nedaleko Dvorců. Nabízí luxusní pochoutky mezinárodní kuchyně, včetně sushi.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha